OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA ADWENTU – 11.12.2016

1. Msze święte Roratnie w kościele parafialnym: w poniedziałek i środę – o godz. 10 (w tym dniu autobus szkolny przywiezie dzieci z Mietkowa 6.45, ze Stróży 6.50 i Ujowa 7.00 do kościoła, a potem odwiezie do szkoły), we wtorek – o godz. 16.00 (ze względu na spowiedź w dekanacie) w czwartek i piątek – o godz. 17.30; w sobotę – o godz. 9.00.
  2. Można jeszcze zaopatrzyć się w świece wigilijne Caritas w cenie 6zł (małe) i 12zł (duże).
  3. W naszej Parafii spowiedź będzie w środę (21 grudnia) od godz. 17.00 w każdym kościele. Na tablicy ogłoszeń wywieszone są terminy spowiedzi w pobliskich parafiach dekanatu, abyśmy mogli skorzystać jeśli nie będzie pasował nam wyznaczony termin. W tym tygodniu spowiedź w Gniechowicach w poniedziałek od 16.30 do 18.00 i w parafii Piotrowice w sobotę: Piotrowice 16.00- 17.00 i Paździorno 16.15 – 17.00.
  4. Od piątku, 16 grudnia, zachęcam do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym.
  5. Młodzież w wieku 13-17 lat zapraszam na rekolekcje kurs EUREKA – od 10 do 12 lutego (piątek-niedziela – początek ferii zimowych). Zapisy przez stronę internetową. Koszt 100zł. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na ulotkach i na tablicy ogłoszeń.
  6. W minioną niedzielę na rzecz katolików na Wschodzie zebrano 961,50 zł.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. w „Gościu Niedzielnym”: m.in. o otwarciu Grobu Pana Jezusa w Jerozolimie, 25-leciu Radia Maryja oraz upadku ZSRR. Numer „Niedzieli” z datą 25 grudnia będzie miał zwiększoną objętość. Dołączony będzie do niego film o świętości Jana Pawła II oraz kalendarz z myślami papieża Franciszka. Koszt numeru świątecznego 10zł. Osoby, które nie prenumerują Niedzieli a chciałyby mieć numer świąteczny proszę o zapisanie się w zakrystii.
  8. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:

w tym tygodniu – rodzina Pana Łukasza Polańskiego oraz Pani Ewa Pietruszka.

w przyszłym tygodniu (przed Świętami Bożego Narodzenia) – rodzina Pani Agnieszki Piątek, Pani Bogumiła Piątek, rodzina Państwa Łygasów oraz rodzina Państwa Spryszaków.

W tym tygodniu patronują nam:

• 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych (wspomnienie obowiązkowe); W tym dniu w sposób szczególny modlimy się w intencji Łucji – w dniu Imienin.
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).