5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.02.2023

1. Msze święte w tygodniu:
  • w poniedziałek – MSZY ŚWIĘTEJ NIE BĘDZIE
  • od wtorku do piątku – Msza św. w WAWRZEŃCZYCACH o godz. 17.00
  1. W sobotę, 11 lutego – przypada WSPOMNIENIE MATKI BOŻEJ Z LOURDES – ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO – podczas Mszy świętej o godz. 9.00, w czasie której będzie można przyjąć Sakrament chorych.

Sakrament namaszczenia chorych może przyjąć katolik, który jest poważnie chory lub osoba w podeszłym wieku, ze względu na to, że znajduje się w bliskim niebezpieczeństwie śmierci. Święte namaszczenie może być udzielane przy każdej poważnej chorobie, a nawet w tej samej chorobie, gdy nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia. Udziela się je także przed poważną operacją chirurgiczną. Godziwe przyjęcie sakramentu wymaga aby być w stanie łaski uświęcającej czyli bez grzechu ciężkiego – należy wcześniej przystąpić do sakramentu pokuty!

Wcześniej w tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.15. z okazją do spowiedzi  – o godz. 8.30 różaniec w intencji chorych i cierpiących.

1. Zapraszam do udziału w pielgrzymkach planowanych z naszej Parafii:
  • Pielgrzymka do Beskidu Śląskiego – PSZCZYNA – BIELSKO BIAŁA – SZCZYRK – CIESZYN – WISŁA – ISTEBNA – KONIAKÓW – ŻYWIEC – RYCHWAŁD – od 29 czerwca do 2 lipca (czwartek – niedziela) – koszt 1250 zł
  • Pielgrzymka na Litwę (7 dni) – NIEPOKALANÓW – SOKÓŁKA – KOWNO – WILNO – SZYDŁOWO – SZAWLE – TROKI – DRUSKIENNIKI (rejs po Niemnie) – BIAŁYSTOK – od 19 do 25 sierpnia – koszt 2250 zł
  1. W dniu 12 lutego (niedziela), po każdej mszy św. będzie organizowany kiermasz „WALENTYNKOWY”. Dochód będzie przeznaczony na budowę plebanii.
  2. W zeszłą niedzielę zabrano do puszki na zakony klauzurowe 919 złotych.
  3. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Balu Opłatkowo – Karnawałowego w Stróży, z którego dochód w wysokości 16 180 złotych przeznaczony został na cele kościelne.
  4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (UWAGA nowa cena: 10zł) oraz Mały Gość Niedzielny – NOWY numer lutowy (7zł).
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pani Patrycji Polańskiej i Rodzina Pani Dominiki Chrebeli
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Szymona Boreckiego i Rodzina Pani Doroty Gajewskiej