5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.02.2018

1. Msze święte: w poniedziałek – w Kaplicy Sióstr,  od wtorku do piątku w kościele parafialnym o godz. 18.00. W sobotę o godz. 9.00.
  2. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam we wtorek na wieczorną Mszę świętą, a po niej spotkanie formacyjne.
  3. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam w środę na Mszę świętą a następnie na katechezę.
  4. W niedzielę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Z okazji Światowego Dnia Chorego w naszym kościele parafialnym w sobotę, 10 lutego podczas Mszy świętej o godz. 9.00 będzie okazja do skorzystania z sakramentu chorych. Jest to sakrament, który daje nam specjalną łaskę cierpienia, łaskę chrześcijańskiego przyjmowania i przeżywania choroby. łaską sakramentu namaszczenia chorych jest łaska umocnienia, pokoju i odwagi, by przezwyciężyć trudności związane ze stanem ciężkiej choroby lub niedołęstwa starości. Ta łaska jest darem Ducha Świętego, który odnawia ufność i wiarę w Boga oraz umacnia przeciw pokusom złego ducha, przeciw pokusie zniechęcenia i trwogi przed śmiercią. Pamiętajmy o godnym przyjmowaniu sakramentu – należy wcześniej przystąpić do sakramentu pokuty! Wcześniej – o godz. 8.30 różaniec w intencji chorych i cierpiących oraz okazja do spowiedzi.
  5. W zeszłym tygodniu w ramach zbiórki na potrzeby zakonów klauzurowych. zebrano 1290zł.
  6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest lutowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, do którego dołączona jest płyta zespołu Małe TGD z wybranymi piosenkami (cena 5 zł)
  7. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w rozbieraniu choinek i szopki. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Państwa Brachów i Państwa Swatowskich.
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Jacka Janika i Pani Doroty Mazankiewicz.