5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29.03.2020

1. Mając na względzie wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego z nas, usilnie zachęcam do bezwzględnego przestrzegania zasad związanych ze stanem epidemii w Polsce:
  • ZOSTAŃMY W DOMU!!! – we Mszach świętych i nabożeństwach uczestniczymy przez transmisje telewizyjne, radiowe lub internet. Pamiętajmy aby uczestnicząc w takiej modlitwie przyjmujemy odpowiednią, postawę, wyłączamy się z innych zajęć i skupiamy się na liturgii.
  • TRANSMISJE RADIOWE I TELEWIZYJNE MSZY ŚWIĘTYCH W NIEDZIELE:
  • TELEWIZJA: 7.00 TVP1 / 9.00 POLSAT News / 9.30 TV TRWAM / 10.30 POLSAT Rodzina (Msza dla dzieci) / 11.00 TVP1 / 13.00 TVP POLONIA   /   RADIO: 9.00 POLSKIE RADIO Program 1 / 9.00 RADIO MARYJA / 10.00 RADIO RODZINA / 19.00 POLSKIE RADIO Program 1
  • TRANSMISJE RADIOWE I TELEWIZYJNE MSZY ŚWIĘTYCH W DNI POWSZEDNIE:
  • TELEWIZJA: 7.00 TVP1 / 20.00 TVP3 (od poniedziałku do piątku) / RADIO: 6.00 RADIO RODZINA (od pn do pt) / 7.00 RADIO MARYJA / 18.30 RADIO RODZINA (sob)

Przypominam, iż wejść do kościoła może nie więcej niż 5 osób. Dlatego pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencje mszalne. PROSZĘ O ZROZUMIENIE DLA NAŁOŻONYCH RESTRYKCJI i nie stawianie mnie w trudnej sytuacji podejmowania związanych z tą sytuacją przykrych decyzji.

1. Dzisiaj GORZKIE ŻALE o godz. 16.30. Następnie różaniec i zakończenie adoracji. Po nabożeństwie jeśli ktoś potrzebuje – okazja do spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej.
  2. Msze święte w kościele parafialnym z adoracją Najświętszego Sakramentu (różaniec, nowenna do Świętej Rity i Suplikacje):
  • od poniedziałku do czwartku – o godz. 18.00 a po niej RÓŻANIEC
  • w piątek – DROGA KRZYŻOWA o godz. 18.00 a po niej MSZA ŚWIĘTA – po niej RÓŻANIEC.
  • w sobotęMsza święta o godz. 9.00 – po niej RÓŻANIEC.
  1. W kościołach filialnych Msza święta i Droga Krzyżowa w piątek : UJÓW – o godz. 9.00, STRÓŻA – o godz. 16.00.
  2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych nie będzie poświęcenia palm.
  3. Zachęcam w miarę możliwości do korzystania ze spowiedzi przedświątecznej. Spowiedź przedświąteczna jest możliwa przed wieczorną Mszą św. lub po umówieniu się przez telefon.
  4. Zawieszona zostają odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca. Wyjątkiem są osoby w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Takie sytuacje należy zgłaszać telefonicznie. Jeśli chory w zagrożeniu życia poddany jest kwarantannie to niestety decyzją władz państwowych nie będę mógł mu udzielić sakramentów gdyż nie wolno naruszyć kwarantanny
  5. Co zrobić aby być pojednanym z Bogiem? Kościół poucza od dawna, iż jeśli nie ma fizycznej możliwości odprawienia spowiedzi to należy wzbudzić sobie tzw. Żal za grzechy doskonały. Polega on na przeproszeniu Boga za popełnione grzechy. Ma to być żal, który wynika z uświadomienia sobie faktu, że obraziłem Miłość Boga a nie z lęku przed potępieniem. Żal z lęku przed potępieniem jest żalem niedoskonałym gładzącym grzechy powszednie. Żal doskonały gładzi wszelkie grzechy, gdyż Bóg nie czeka z przebaczeniem jeśli Syn Marnotrawny wraca do miłości Ojca. Gdy ustanie przeszkoda do spowiedzi należy jak najszybciej przystąpić do sakramentu pokuty. Po żalu doskonałym można przyjąć zarówno Komunię św. sakramentalną jak i duchową. Ten rodzaj pojednania z Bogiem powinien być w zgodności z warunkami dobrej spowiedzi.
  6. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • W tym tygodniu – Rodzina Pana Mieczysława Sceliny i Pani Janina Jachym
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Bogdana Ormana i Rodzina Pana Krystiana Hałysa