5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023

1. Nabożeństwo GORZKICH ŻALI – w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30.
  2. Msze święte w kolejne dni:
  • W poniedziałek i wtorek – MSZY ŚWIĘTEJ NIE MA
  • środa – UJÓW – 16.00 – Droga Krzyżowa następnie Msza święta
  • czwartek – STRÓŻA – 16.00 – Droga Krzyżowa następnie Msza święta
  • piątek – WAWRZEŃCZYCE – 18.00 – Droga Krzyżowa następnie Msza święta
  • sobota – 1 sobota miesiąca – Różaniec, o godz. 8.30, Msza święta ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 9.00 w kościele parafialnym.
  1. Odwiedziny chorych w sobotę w godzinach przedpołudniowych – proszę zgłaszać do piątku włącznie.
  2. Za tydzień – NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ (PALMOWA). Msze święte z poświęceniem palm według stałego porządku. Na sumie o godz. 11.15 uroczysta procesja z palmami dookoła kościoła. W Stróży i w Ujowie – jeśli będzie pogoda Liturgia rozpocznie się przy krzyżu na placu kościelnym poświeceniem palm a następnie będzie procesja do kościoła.
  3. Odwołana jest pielgrzymka do Holandii i Belgii (mało chętnych). Wciąż można zapisywać się na wyjazd na Beskid Żywiecki (jeszcze jest za mało osób) oraz na Litwę (jest już wystarczająca liczba osób – zostało kilka miejsc).
  4. W Niedzielę Palmową w Wawrzeńczycach kiermasz przedświąteczny – wyroby na wielkanocny stół oraz cebulki kwiatowe. Dochód na budowę plebanii.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (oraz Mały Gość Niedzielny – numer kwietniowy. W Niedzielę Palmową ukaże się reportaż o wizytacji kanonicznej w naszej Parafii. Z tej racji w Parafii będzie dostępna większa ilość egzemplarzy tygodnika „Niedziela”.
  6. Stowarzyszenie Apostołów Miłosierdzia zaprasza na Wieczór Uwielbienia Miłosierdzia Bożego, które odbędzie się 14 kwietnia br., o godz. 18.00 we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim, ul. Kard. Kominka 3/5, przewidziana jest wspólna modlitwa i posiłek,  dlatego prosimy o mailowe zgłoszenie swojej obecności do 10 kwietnia br. na adres: kontakt@apostolowie-milosierdzia.pl
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Janusza Pietruszki i Pani Dorota Pietruszka
  • w przyszłym tygodniu – Wielki Tydzień – Rodzina Pana Albina Grocha i Rodzina Pana Przemysława Słabego oraz Rodzina Pana Jana Komanieckiego i Rodzina Pana Cypriana Grada

Zapowiedzi przedślubne:

Tomasz Zbigniew Byczek, kawaler, zam. Ziębice i Patrycja Magdalena Krupa, panna, zam. Wawrzeńczyce – zapowiedź 3 – o znanych przeszkodach proszę powiadomić Urząd Parafialny.