5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2.04.2017

1. Dzisiaj kończymy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Ostatnia nauka w czasie Gorzkich Żali o godz. 16.30.
  2. Nie będzie Mszy świętych w kościele parafialnym od poniedziałku do czwartku włącznie – Msze będą w Kaplicy Sióstr (prowadzę Rekolekcje w Zachowicach i spowiedź w dekanacie).
  3. W Ujowie Msza święta i Droga Krzyżowa w czwartek o godz. 16.00.
  4. W piątek Msza święta w Wawrzeńczycach o godz. 16.30  (wcześniej o 16.00 Droga Krzyżowa) oraz w kościele w Stróży o godz. 18.00, a po niej DROGA KRZYŻOWA ulicami wioski. ZAPRASZAM WSZYSTKICH PARAFIAN DO UDZIAŁU W TEJ WSPÓLNEJ MODLITWIE! Proszę, aby przedstawiciele każdej wioski włączyli się w niesienie krzyża oraz modlitwę.
  5. Za tydzień – NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ (PALMOWA). Msze święte z poświęceniem palm według stałego porządku. Na sumie o godz. 11.15 uroczysta procesja z palmami dookoła kościoła.
  6. Za tydzień ostatnie nabożeństwo GORZKICH ŻALI o godz. 16.30.
  7. Zachęcam do zapoznania się z porządkiem Liturgii Wielkiego Tygodnia (plakat na tablicy ogłoszeń).
  8. Odwiedziny chorych przed Świętami Wielkanocnymi w piątek w godzinach przedpołudniowych. Chorych, których ksiądz nie odwiedza w każdy pierwszy piątek, a chcieliby przystąpić do spowiedzi i Komunii wielkanocnej proszę zgłaszać do czwartku.
  9. Okazja do spowiedzi w tym tygodniu: wtorek – KĄTY WROCŁAWSKIE od 8.30 do 10.30 i od 16.00 do 18.00, czwartek – PAŹDZIORNO od 17.15 do 18.00 oraz sobota – SOBÓTKA od 8.00 do 9.00 i od 17.00 do 18.00 i SMOLEC od 17.00 do 18.00.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  11. W poniedziałek został zdjęty w Ujowie witraż do czyszczenia i konserwacji. Zostały wyciągnięte stare ramy i założone nowe. Założone zostały także szyby hartowane – ochraniające witraż (zamiast siatki) na które zostaną założone po konserwacji szkła witrażowe. Bardzo dziękuję Panu Marcinowi Koniecznemu za pomoc przy pracach murarskich związanych z osadzaniem ram oraz Paniom, które posprzątały gruntownie kościół po tych pracach.
  12. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Do posprzątania kościoła zapraszam:
  • w tym tygodniu: Rodziny Pana Janusza Misiurki i Pana Adama Kozarowicza
  • w kolejnym tygodniu (przed Świętami): Rodziny: Pana Zbigniewa Chabzdy, Pana Mariana Skawrczka, Pana Andrzeja Knapka i Panią Teresę Drabik.