5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.03.2018

1. W poniedziałek Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP – Msza święta o godz. 18.00 w Wawrzeńczycach.
  2. Msze święte: we wtorek i w środę – w Kaplicy Sióstr.
  3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30, następnie o godz. 18.00 Msza święta.
  4. Droga Krzyżowa: UJÓW – czwartek o godz. 16.00 (wraz ze Mszą świętą) / STRÓŻA – piątek o godz. 16.00 (wraz ze Mszą świętą) / WAWRZEŃCZYCE – piątek o godz. 17.30 a następnie MSZA ŚWIĘTA.
  5. Nabożeństwo GORZKICH ŻALI – w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30.
  6. SPOWIEDŹ w okolicznych parafiach: we wtorek – KĄTY WROCŁAWSKIE od 8.30 do 10.30 i od 16.00 do 18.00; w środę – PAŹDZIORNO od 16.00 do 16.45 oraz sobota – SOBÓTKA (Św. Jakuba) od 8.00 do 9.00 i od 17.00 do 18.00.
  7. Za tydzień – NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ (PALMOWA). Msze święte z poświęceniem palm według stałego porządku. Na sumie o godz. 11.15 uroczysta procesja z palmami dookoła kościoła.
  8. Zachęcam do zapoznania się z porządkiem Liturgii Wielkiego Tygodnia (plakat na tablicy ogłoszeń).
  9. Odwiedziny chorych przed Świętami Wielkanocnymi w sobotę od godz. 11.00. Chorych, których ksiądz nie odwiedza w każdy pierwszy piątek, a chcieliby przystąpić do spowiedzi i Komunii wielkanocnej proszę zgłaszać do piątku.
  10. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się a dzieło miłosierdzia poprzez dary w postaci żywności trwałej (torby miłosierdzia).
  11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: o pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka, jak przeżywał Eucharystię Św. O. Pio, o grupach modlitewnych Św. O. Pio.
  12. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Kazimierza Turczyna i Pana Stanisława Chlewickiego.
  • w przyszłym tygodniu (przed Świętami) – Rodziny: Pana Łukasza Polańskiego, Pana Roberta Łygasa, Pana Mariusza Spryszaka i Panią Marię Mrzygłód.