5 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 5.02.2017

1. Msze święte: w poniedziałek – w Kaplicy Sióstr,  od wtorku do czwartku w kościele parafialnym o godz. 17.30. W PIĄTEK Msza święta wyjątkowo o godz. 18.00.
  2. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W tym dniu Msza święta o godz. 9.00.
  3. Z okazji Światowego Dnia Chorego w naszym kościele parafialnym w sobotę, 11 lutego, będzie okazja do skorzystania z sakramentu chorych. Jest to sakrament, który daje nam specjalną łaskę cierpienia, łaskę chrześcijańskiego przyjmowania i przeżywania choroby. łaską sakramentu namaszczenia chorych jest łaska umocnienia, pokoju i odwagi, by przezwyciężyć trudności związane ze stanem ciężkiej choroby lub niedołęstwa starości. Ta łaska jest darem Ducha Świętego, który odnawia ufność i wiarę w Boga oraz umacnia przeciw pokusom złego ducha, przeciw pokusie zniechęcenia i trwogi przed śmiercią. Pamiętajmy o godnym przyjmowaniu sakramentu – należy wcześniej przystąpić do sakramentu pokuty! (okazja do spowiedzi w tym dniu od 8.30)
  4. W zeszłym tygodniu wsparliśmy zakony klauzurowych ofiarą w wysokości 1000zł.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  6. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w rozbieraniu choinek i szopki. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – rodzina Państwa Michalickich oraz Rodzina Pana Szymona Boreckiego.
  • w przyszłym tygodniu – rodzina Pana Mieczysława Rafalskiego oraz rodzina Pana Krzysztofa Rafalskiego.

KALENDARZ LITURGICZNY:

• 6 II (poniedziałek) – św. Pawła Miki i jego Towarzyszy – wspomnienie obowiązkowe – pierwszych męczenników Dalekiego Wschodu;
  • 10 II (piątek) – Św. Scholastyki, dziewicy – wspomnienie obowiązkowe – żyła w VI wieku, , siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu;