4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.01.2021

1. We wtorek, 2 lutego, będziemy obchodzili ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia pobłogosławione zostaną świece zwane gromnicami. Msze święte: 9.00 – UJÓW, 16.00 – STRÓŻA, 18.00 – WAWRZEŃCZYCE. 2 lutego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – modlimy się w intencji osób zakonnych.
  2. Msze święte w środę, czwartek i piątek – w Wawrzeńczycach o godz. 17.30.
  3. W środę – pierwsza środa miesiąca – Msza św. wotywna o św. Józefie. Jest to jednocześnie wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po każdej Mszach Świętej obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.
  4. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30.
  5. W czwartek po Mszy świętej zbiórka ministrantów.
  6. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 30, Msza święta o 17.30. Jednocześnie jest to wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszy Świętej błogosławieństwo chleba
  7. w sobotę – 1 sobota miesiąca – Różaniec, o godz. 8.30, Msza święta ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 9.00 w kościele parafialnym.
  8. W minioną niedzielę zebrano do puszek do puszek dla ofiar trzęsień ziemi w Chorwacji 1 308,00 złotych.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu rozbieranie dekoracji świątecznej – Rodzina Pana Mariusza Dołhacza i Genowefa Dołhacz oraz Rodzina Pana Bogdana Duszy i Rodzina Pana Krzysztofa Woźniaka
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Tomasza Wójcika i Rodzina Pana Bartosza Wójcika