4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.01.2022

1. Msze święte w poniedziałek i wtorek – w Kaplicy Sióstr
  2. W środę, 2 lutegoŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia pobłogosławione zostaną świece zwane gromnicami. Msze święte: 9.00 – WAWRZEŃCZYCE, 16.30 – STRÓŻA, 18.00 – WAWRZEŃCZYCE. 2 lutego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – modlimy się w intencji osób zakonnych.
  3. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Msza święta o 17.30. Jest to jednocześnie wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa gardeł przez wstawiennictwo św. Błażeja.
  4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 30, Msza święta o 17.30.
  5. w sobotę – 1 sobota miesiąca – Różaniec, o godz. 8.30, Msza święta ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 9.00 w kościele parafialnym. Jednocześnie jest to wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszy Świętej błogosławieństwo chleba
  6. Dzisiaj po Mszy świętej zbiórka do puszek na rzecz klasztorów klauzurowych.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Mieczysława Sceliny i Pani Janina Jachym oraz Zbigniew Załaszczyk i Jarosław Jaroszczuk
  • w przyszłym tygodniu – Pan Jerzy Krupa i Pani Walentyna Gulbińska.

W gablocie przy kościele wywieszona jest lista sprzątania na luty i marzec.