4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023

1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych.
  2. Msze święte w tygodniu:
  • w poniedziałek i wtorek – MSZY ŚWIĘTEJ NIE BĘDZIE
  • w środę – Msza św. w WAWRZEŃCZYCACH o godz. 17.00
  1. W czwartek, 2 lutego – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, w naszej polskiej tradycji nazywane ŚWIĘTEM MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ. Tego dnia pobłogosławione zostaną świece zwane gromnicami. Msze święte:, 8.00 – WAWRZEŃCZYCE, 16.30 – STRÓŻA, 18.00 – WAWRZEŃCZYCE. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – modlimy się w intencji osób zakonnych.
  2. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.30, Msza święta o 17.30.
  3. w sobotę – 1 sobota miesiąca – Różaniec, o godz. 8.30, Msza święta ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 9.00 w kościele parafialnym.
  4. Zapraszam do udziału w pielgrzymkach planowanych z naszej Parafii:
  • Pielgrzymka do Beskidu Śląskiego – PSZCZYNA – BIELSKO BIAŁA – SZCZYRK – CIESZYN – WISŁA – ISTEBNA – KONIAKÓW – ŻYWIEC – RYCHWAŁD – od 29 czerwca do 2 lipca (czwartek – niedziela) – koszt 1250 zł
  • Pielgrzymka na Litwę (7 dni) – NIEPOKALANÓW – SOKÓŁKA – KOWNO – WILNO – SZYDŁOWO – SZAWLE – TROKI – DRUSKIENNIKI (rejs po Niemnie) – BIAŁYSTOK – od 19 do 26 września – – koszt 2250 zł
  1. W dniu 12 lutego (niedziela), po każdej mszy św. będzie organizowany kiermasz „WALENTYNKOWY”. Osoby chętne do upieczenie ciast proszone są o zgłaszanie się do Pani Sołtys Wawrzeńczyc do 4 lutego. Dochód będzie przeznaczony na budowę plebanii.
  2. Koncert charytatywny na leczenie i rehabilitację Lenki Jaroszczuk, 8-letniej mieszkanki Stróży, chorującej na rzadki nowotwór tkanek miękkich odbędzie się w sobotę, 4 lutego w świetlicy wiejskiej w Stróży. Poza koncertem szereg licytacji atrakcyjnych towarów.
  3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (UWAGA nowa cena: 10zł) oraz Mały Gość Niedzielny – NOWY numer lutowy (7zł).
  4. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – sprzątanie dekoracji świątecznych – Rodzina Pana Ryszarda Fafuły i Pani Katarzyny Paszko oraz Rodzina Pana Adama Bandury i Pani Beata Gałka
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pani Patrycji Polańskiej i Rodzina Pana Szymona Boreckiego