4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2018

1. Msze święte: w poniedziałek – w Kaplicy Sióstr,  we wtorek, środę i czwartek w kościele parafialnym o godz. 17.30. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź z racji I piątku miesiąca.
  2. W piątek, 2 lutego, będziemy obchodzili ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze święte: 16.00 – UJÓW, 17.00 – STRÓŻA i 18.00 – WAWRZEŃCZYCE (poświęcenie świec dla dzieci komunijnych). 2 lutego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – modlimy się w intencji osób zakonnych.
  3. 2 lutego to także pierwszy piątek miesiąca – przed południem odwiedziny chorych.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca – Msza święta ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 9.00. Wcześniej o 8.30 różaniec.
  5. Dzisiaj po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych. Stanowi ona jedną z nielicznych okazji wyrażenia wdzięczności tym Siostrom, które trwają ustawicznie przed Panem i zanoszą do Niego, w imieniu lokalnego Kościoła na Dolnym Śląsku, modlitwy uwielbienia, przebłagania i prośby oraz wdzięczności za swoich dobrodziejów.
  6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  7. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Tomasza Wójcika i Pana Bartosza Wójcika.
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Państwa Brachów i Państwa Swatowskich.