4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2024

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Wawrzeńczycach dzisiaj i w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30.
  2. Rozpoczynamy dzisiaj REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które potrwają do wtorku, a które prowadzi KS. KRZYSZTOF ORA.

Msze święte z nauką rekolekcyjną – w poniedziałek i wtorek:

• WAWRZEŃCZYCE o godz. 9.00
  • UJÓW o godz. 16.00
  • STRÓŻA o godz. 17.00
  • WAWRZEŃCZYCE – o godz. 18.30
  1. SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA we wtorek, 12 marca: WAWRZEŃCZYCE – o godz. 8.30 – 9.00 / UJÓW o godz. 15.30-16.00 / STRÓŻA o godz. 16.30 – 17.00 / WAWRZEŃCZYCE o godz. 17.45– 18.30.
  2. W środę – UJÓW – Droga Krzyżowa a następnie Msza święta o godz. 16.00.
  3. W czwartek – STRÓŻA – Droga Krzyżowa a następnie Msza święta o godz. 17.00.
  4. W piątek – WAWRZEŃCZYCE – Droga Krzyżowa następnie Msza święta o godz. 18.00.
  5. W sobotę – o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie Msza święta – w tym dniu spowiedź w Kątach Wrocławskich od 8.00 do 10.00 oraz od 16.30 do 18.00
  6. W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki prosi wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. Zaprasza do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca. W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski, a po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe. Nowenna będzie także po każdej Mszy św. Nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia. Układ Nowenny jest bardzo prosty: – odczytujemy intencję na dany dzień i odmawiamy „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny (np. Ks. Piotra Skargi).
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny na marzec (7 zł) oraz Gość Niedzielny Historia Kościoła nr 2 – w nim m.in. historia celibatu, o inkwizycji i inne (12 zł).
  8. Do połowy kwietnia wpłacamy 1 ratę na pielgrzymki – do Gietrzwałdu (1 rata – 200 zł) i do Medjugorie (1 rata – 500 zł). Druga rata na miesiąc przed wyjazdem. Można wpłacać na konto parafialne lub na konto Biura Pielgrzymkowego (nr konta na ulotkach dostępnych w zakrystii).
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pani Beaty Michalczyk i Rodzina Pani Ewy Małek
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Stanisława Stępińskiego i Rodzina Pana Stanisława Licnerskiego