4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7.05.2017

1. Dzisiejszą niedzielę tzw. „Dobrego Pasterza” przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.
  2. W niedzielę Dobrego Pasterza klerycy z seminarium odwiedzają Parafie naszej archidiecezji gdzie dzielą się świadectwem swojego powołania oraz przybliżają nam codzienność wrocławskiego seminarium. Gościmy dzisiaj w naszej Parafii kleryków: Tomasza Michalika z roku IV i Przemysława Pulnika z roku II.
  3. Msze święte od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej – po Mszy świętej.
  4. W poniedziałek (8 maja) – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.
  5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 30 zakończona modlitwą brewiarzową – Nieszporami, następnie o godz. 18.00 Msza święta.
  6. W sobotę, 13 maja obchodzimy Święto NMP Fatimskiej – inaugurujemy w tym dniu w naszej Parafii nabożeństwa fatimskie. Zapraszam wszystkich na mszę świętą o godz. 18.00 podczas której poświęcona zostanie zakupiona w Fatimie Figura Maryi. Po Mszy świętej Różaniec fatimski.
  7. Pierwsza Spowiedź dla dzieci, które w niedzielę przystąpią po raz pierwszy do Stołu Eucharystycznego w piątek o godz. 16.30
  8. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w Niedzielę – 14 maja o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Wawrzeńczycach. W związku z tym godziny pozostałych Mszy świętych ulegają w tym dniu przesunięciu: 30 Wawrzeńczyce, 9.15 Stróża, 11.00  Wawrzeńczyce – PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA, 13.00 Ujów.
  9. Zostały zakupione nowe siedziska na ławki. Postarajmy się aby jak najdłużej nam służyły. Zwracajmy uwagę aby nie były niszczone, zaginane itp.
  10. Za miesiąc wyjeżdżamy z Parafii na pielgrzymkę do Kodnia i Niepokalanowa. Proszę o wpłacanie drugiej raty do 21 maja.
  11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny: O Medjugorie, naprotechnologii i katolikach w Nepalu (5zł), Mały Gość Niedzielny: o Fatimie i o podróżnikach (4zł) i dwumiesięcznik Misyjne Drogi: fotoreportaż misyjne, wywiady, świadectwa misjonarzy i dodatek dla najmłodszych – 16 stron (4zł).
  12. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodziny dzieci pierwszokomunijnych.
  • w przyszłym tygodniu – Rodziny Pana Jerzego Sakrajdy i Pana Rafała Bieńko.