4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 3.05.2020

1. Mając na względzie WZAJEMNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZDROWIE I ŻYCIE KAŻDEGO Z NAS, USILNIE ZACHĘCAM DO BEZWZGLĘDNEGO PRZESTRZEGANIA ZASAD ZWIĄZANYCH ZE STANEM EPIDEMII W POLSCE: – ZOSTAŃMY W DOMU!!! – we Mszach świętych i nabożeństwach uczestniczymy przez transmisje medialne – w takiej modlitwie przyjmujemy odpowiednią, postawę, wyłączamy się z innych zajęć i skupiamy się na liturgii.
  2. Zgodnie z obowiązującymi od 20.04.2020 r. ograniczeniami dotyczącymi uczestnictwa we Mszy św. w obiektach kultu religijnego (1 osoba na 15 m2) – w naszych świątyniach, może jednorazowo uczestniczyć w nabożeństwie: w WAWRZEŃCZYCACH – 12 osób, w STRÓŻY i UJOWIE – 10 osób, z zachowaniem odpowiedniej odległości miedzy sobą. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencje mszalne. Wszystkie osoby, poza księdzem, przebywające w kościołach i kaplicach, mają OBOWIĄZEK ZAKRYWANIA UST I NOSA za pomocą maseczki lub części odzieży.
  3. Msze święte w tygodniu:
  • od poniedziałku do piątku – w kościele parafialnym o godz. 18.00 – po Mszy świętej różaniec w intencji oddalenia pandemii koronawirusa i nabożeństwo majowe.
  • w środę – 6 maja – z tej racji, że to jest DZIEŃ WIECZYSTEJ ADORACJI W NASZEJ PARAFII – od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego – następnie adoracja w ciszy – o  17.30 różaniec w intencji  oddalenia pandemii koronawirusa i nabożeństwo majowe. Msza św. o godz. 18.00. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
  • w sobotę – 9 maja – Msza święta o godz. 9.00.
  1. Od 5 maja będzie odprawiana w Parafii Msza święta gregoriańska.

Przy tej okazji przypomnienie, że jest to Msza św. ofiarowana wyłącznie za osobę zmarłą, sprawowana jest w intencji jednej osoby (nigdy zaś zbiorowo za kilku zmarłych), odprawiana 30 razy (30 Mszy świętych) w ciągu bezpośrednio następujących po sobie dni (bez przerw). Nie jest konieczne, aby takie Msze były odprawiane zawsze przez tego samego kapłana lub przy tym samym ołtarzu (kościele). Ważna jest ciągłość dni, same natomiast Msze święte mogą być sprawowane przez różnych księży i w różnych miejscach.

Tak też będzie u nas – gdyż w niedziele i w dni, gdzie była wcześniej zamówiona intencja – msza św. będzie odprawiona poza parafią przez innego księdza. Dlatego też w dni powszednie, kiedy przez cały maj intencje są już zajęte, a wyniknie potrzeba odprawienia Mszy świętej w jakiejś intencji – to może zostać odprawiona dodatkowa Msza święta o godz. 17.00 lub w innym, wspólnie uzgodnionym czasie.

1. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła: W tym tygodniu – Rodzina Pana Leszka Apanasowicza i Rodzina Pana Jacka Susło
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Tomasza Susło i Rodzina Pana Grzegorza Susło