4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 25.04.2021

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o święte i liczne powołania kapłańskie, aby nie zabrakło tych, którzy będą głosić Słowo Boże i sprawować sakramenty. Módlmy się także powołania zakonne.
  2. Msze święte w tygodniu:
  • w poniedziałek w Kaplicy Sióstr
  • od wtorku do piątku – o godz. 18.00 w kościele parafialnym
  1. w sobotę (1 maja) – wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika – pierwsza sobota miesiąca – o godz. 8.30 różaniec i nabożeństwo majowe – o godz. 9.00 Msza święta. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W poniedziałek, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze święte według porządku niedzielnego.
  3. Pół godziny przed Mszą świętą wspólna modlitwa różańcowa.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek – od godz. 17.00.
  5. W tym tygodniu patronuje nam:
  • w czwartek 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.
  • w sobotę 1 maja – Św. Józef rzemieślnik
  1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej:
  • W najnowszym „Gościu Niedzielnym” (6zł) m.in. tekst porównujący stosowane obecnie szczepionki przeciwko koronawirusowi – również pod kątem skuteczności i efektów ubocznych oraz o kierownictwie duchowym: czym jest i dlaczego jest takie ważne.
  • W najnowszym „Małym Gościu Niedzielnym” (5zł): z okazji trwającego Roku św. Józefa wyjątkowy dodatek – obraz z wizerunkiem opiekuna Jezusa oraz modlitwą za jego wstawiennictwem a także: dlaczego św. Jan sprowadził Matkę Bożą do Efezu oraz o pierwszej złotej olimpijce z Polski
  1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Krzysztofa Rokity i Rodzina Pana Huberta Synówki
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pani Krystyny Augustyniak i Rodzina Pana Michała Markiewicza

Zapowiedzi przedślubne:

• Damian Włodziński, kawaler, zam. Mietków i Aneta Kozłowska, panna, zam. Kostomłoty – zapowiedź 3. – o znanych przeszkodach proszę powiadomić Urząd Parafialny.