4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12.05.2019

1. Msze święte w tygodniu w kościele parafialnym wraz z nabożeństwem majowym:
  • od poniedziałku do piątku – o godz. 18.00 w Wawrzeńczycach; w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 zakończona nabożeństwem majowym, następnie Msza święta
  • w sobotę – o godz. 9.00,
  1. Zapraszam wszystkich do uczestniczenia w nabożeństwach majowych szczególnie dzieci i młodzież.
  2. W poniedziałek, 13 maja, w święto Matki Bożej Fatimskiej, Msza święta o godz. 18.00, następnie różaniec fatimski z nabożeństwem majowym i procesją maryjną.
  3. Dzieci klas trzecich zapraszam na próbę przed Pierwszą Komunią Świętą we wtorek po wieczornej Mszy świętej.
  4. Pierwsza Spowiedź dla dzieci, które w niedzielę przystąpią po raz pierwszy do Stołu Eucharystycznego w piątek o godz. 16.00.
  5. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w Niedzielę – 19 maja o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Wawrzeńczycach. W związku z tym godziny pozostałych Mszy świętych ulegają w tym dniu przesunięciu: 8.00 Wawrzeńczyce, 9.30 Stróża, 11.00  Wawrzeńczyce – PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA, 13.00 Ujów.
  6. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej za dwa tygodnie podczas Mszy świętej o godz. 11.15.
  7. Bierzmowanie w naszej Parafii w tym roku w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (niedziela – 9 czerwca) o godz. 12.30, którego udzieli wikariusz generalny Archidiecezji Wrocławskiej Ks. Adam Łuźniak. W tym dniu Msza święta w Ujowie będzie o godz. 11.00
  8. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Medjugorie proszę o wpłacanie 1 raty – 500zł. Proszę także wpłacać na pielgrzymkę do Krakowa.
  9. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży organizuje wyjazdy wakacyjne do Taizé – doświadczenie radości i piękna, modlitwy, bycia z Panem Bogiem, bycia ze sobą i z setkami młodych ludzi z całego świata. Wiek uczestników: młodzież szkolna, studenci, młodzi pracujący od 17 roku życia (15-16 lat mogą jechać z opiekunem; w razie potrzeby Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zapewnia opiekuna). Dwa terminy: 6-15 lipca oraz 3-12 sierpnia. Więcej informacji na stronie internetowej lub u Ks. Proboszcza.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  11. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzice dzieci pierwszokomunijnych
  • w przyszłym tygodniu – Rodzice dzieci rocznicowych