4 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 29.01.2017

1. Msze święte: w poniedziałek – w Kaplicy Sióstr,  we wtorek i środę w kościele parafialnym o godz. 17.30.
  2. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na Mszę świętą we wtorek o godz. 17.30. Po Mszy świętej katecheza.
  3. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze święte: 16.00 – UJÓW, 17.00 – STRÓŻA i 18.00 – WAWRZEŃCZYCE. 2 lutego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – modlimy się w intencji osób zakonnych.
  4. 3 lutego pierwszy piątek miesiąca kiedy pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata – przed południem odwiedziny chorych, okazja do spowiedzi od godz. 17.00, następnie Msza o 17.30.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca – Msza święta ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 9.00.
  6. Dzisiaj po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych. Stanowi ona jedną z nielicznych okazji wyrażenia wdzięczności tym Siostrom, które trwają ustawicznie przed Panem i zanoszą do Niego, w imieniu lokalnego Kościoła na Dolnym Śląsku, modlitwy uwielbienia, przebłagania i prośby oraz wdzięczności za swoich dobrodziejów.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  8. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:

w tym tygodniu – rodzina Pana Andrzeja Błaszczyka i rodzina Pana Tadeusza Jarosza.

w przyszłym tygodniu – rodzina Państwa Michalickich oraz Rodzina Pana Szymona Boreckiego.

KALENDARZ LITURGICZNY:

• 31 I (wtorek) – św. Jana Bosko, prezbitera – wspomnienie obowiązkowe – żył w latach: 1815-1888, założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży;
  • 3 II (piątek) – Św. Błażeja, biskupa i męczennika – wspomnienie dowolne – żył w latach: IV wieku, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła – w tym dniu błogosławieństwo gardeł;