4 NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2023

1. Świętowanie narodzenia Chrystusa rozpoczniemy w naszych domach Wieczerzą Wigilijną – zadbajmy o jej tradycyjną, chrześcijańską oprawę. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  2. Pasterka równolegle o 22.00 w Stróży i Ujowie oraz o północy w Wawrzeńczycach. Przypominam, że udział w Pasterce nie zwalnia nas z Mszy świętej do południa, kiedy świętujemy jeszcze ostatnią Niedziele Adwentu.
  3. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o godz. 9.45 STRÓŻA, 11.15 WAWRZEŃCZYCE i 12.30 UJÓW. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  4. W Drugi Dzień Świąt – Święto Św. Szczepana – Msze św. według stałego porządku niedzielnego. Ofiarą złożoną na tacę wspieramy Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
  5. OKTAWA NARODZENIA PAŃSKIEGO:
  • We środę, 27 grudnia – Święto św. Jana Apostoła – Msza św. wraz z błogosławieństwem wina godz. 17.30.
  • w czwartek, 28 grudnia (Święto św. Młodzianków, męczenników) i w piątek, 29 grudnia – Msza święta o godz. 17.30
  • w sobotę, 30 grudnia – Msze święte o godz. 9.00.
  1. W niedzielę, 31 grudnia – w Święto Świętej Rodziny z Nazaretu, zakończymy rok kalendarzowy 2023. Msze święte według stałego porządku niedzielnego.
  2. W poniedziałek, 1 stycznia 2024 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze święte w tym dniu o godz. 9.45 STRÓŻA, 11.15 WAWRZEŃCZYCE i 12.30 UJÓW oraz 16.00 WAWRZEŃCZYCE.
  3. Ministrantów zapraszam na Mszę świętą w czwartek – po Mszy zbiórka.
  4. W przyszłą niedzielę (31 stycznia) kleryk Martin będzie rozprowadzał gazetę wydawaną przez kleryków Seminarium we Wrocławiu. Zachęcam do lektury.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny – podwójny numer świąteczno-noworoczny (15zł), Niedziela – wydanie świąteczne (12 zł( Mały Gość Niedzielny na styczeń (7 zł). Jest także dwumiesięcznik Gość Niedzielny Historia Kościoła – cena 12 złotych.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do świątecznego wystroju naszych świątyń – za dekorację w kościele oraz ofiarowane choinki. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu (przed Świętami) – Pani Jadwiga i Pan Kazimierz Tarapata oraz Pani Genowefa Kowalska
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Jacka Janika i Pani Dorota Mazankiewicz