4 NIEDZIELA ADWENTU – 23.12.2018

1. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia – Msza święta w kościele parafialnym o godz. 9.00.
  2. Obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy w naszych domach Wieczerzą Wigilijną – zadbajmy o jej tradycyjną, chrześcijańską oprawę. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też w tym dniu wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  3. Pasterka – Msza św. w nocy: 21.00 UJÓW, 22.30 STRÓŻA i 24.00 WAWRZEŃCZYCE.
  4. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o godz. 9.45 STRÓŻA, 11.15 WAWRZEŃCZYCE i 12.30 UJÓW. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  5. W Drugi Dzień Świąt – Święto Św. Szczepana – Msze św. według stałego porządku niedzielnego. Ofiarą złożoną na tacę wspieramy Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
  6. W czwartek Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza św. z błogosławieństwem wina o godz. 17.00.
  7. W piątek i sobotę – Msza św. w Kaplicy Sióstr.
  8. w niedzielę, 30 grudnia – Święto Świętej Rodziny z Nazaretu.
  9. Szczegółowe informacje o Mszach Świętych od 24 grudnia do 1 stycznia – na plakacie.
  10. Wizyta kolędowa rozpocznie się po Nowym Roku. Od 2 stycznia do 5 stycznia Kolęda będzie w Wawrzeńczycach – szczegółowy program w przyszłym tygodniu.
  11. Można zaopatrzyć się w świece wigilijne Caritas. Małe świece – 6zł, duże – 14zł.
  12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  13. Można zaopatrzyć się w kalendarze katolickie.
  14. Siostry i Rodzice dziękują za udział w kiermaszu świątecznym, Razem zebrano: 3400zł.
  15. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do świątecznego wystroju naszych świątyń – za dekorację w kościele oraz ofiarowane choinki.
  16. Dziękuję serdecznie wszystkim Paniom, które w tym roku pomagały w organizowaniu spotkań po Roratach przy bułce i kakao.
  17. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu (między Świętami a Nowym Rokiem) – Rodziny Pana Sebastiana Kościelniaka i Pana Wojciecha Smereki
  • w przyszłym tygodniu (przed Świętem Trzech Króli) – Pani Dorota Żywiecka i Rodzina Pana Juliana Żygadło