4 NIEDZIELA ADWENTU – 22.12.2019

1. Msza święta Roratnia (ostatnia w tym roku) w poniedziałek o godz. 6.30 w Wawrzeńczycach.
  2. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia – Msza święta w kościele parafialnym o godz. 9.00.
  3. Obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy w naszych domach Wieczerzą Wigilijną – zadbajmy o jej tradycyjną, chrześcijańską oprawę. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też w tym dniu wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  4. Pasterka – Msza św. w nocy: 22.00 UJÓW, 22.00 STRÓŻA i 24.00 WAWRZEŃCZYCE.
  5. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o godz. 9.45 STRÓŻA, 11.15 WAWRZEŃCZYCE i 12.30 UJÓW. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  6. W Drugi Dzień Świąt – Święto Św. Szczepana – Msze św. według stałego porządku niedzielnego. Ofiarą złożoną na tacę wspieramy Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
  7. W piątek Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza św. z błogosławieństwem wina o godz. 17.00. W tym dniu nie ma postu od pokarmów mięsnych.
  8. W sobotę – Msza św. o godz. 9.00
  9. W niedzielę, 29 grudnia – Święto Świętej Rodziny z Nazaretu.
  10. Szczegółowe informacje o Mszach Świętych od 24 grudnia do 1 stycznia – na plakacie.
  11. Można zaopatrzyć się w świece wigilijne Caritas. Małe świece – 6zł, duże – 14zł.
  12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Świąteczny numer „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego” (podwójny na 2 tygodnie) w cenie 10zł. „Niedziela” liczy 92 strony oraz ma dołączoną płytę z kolędami zespołu Golec uOrkiestra, Gość Niedzielny zawiera scenariusz modlitwy przy stole wigilijnym oraz wyjaśnienie tajemnicy Bożego Narodzenia.
  13. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do świątecznego wystroju naszych świątyń – za dekorację w kościele oraz ofiarowane choinki.
  14. Dziękuję serdecznie wszystkim Paniom, które w tym roku pomagały w organizowaniu spotkań po Roratach przy bułce i kakao.
  15. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Andrzeja Kalinowskiego oraz Pana Henryka Kaźmierczaka
  • w przyszłym tygodniu przed Nowym Rokiem – Rodzina Pana Leszka Rajcy i Pana Karola Rajcy
  • w przyszłym tygodniu przed niedzielą (5 stycznia) – Rodzina Pana Sebastiana Malkowskiego i Pani Władysława Malkowska