4 NIEDZIELA ADWENTU – 18.12.2022

1. Msze święte Roratnie od poniedziałku do piątku
  2. W poniedziałek – DZIEŃ SPOWIEDZISTRÓŻA: 17.00 spowiedź – 17.30 Msza święta / WAWRZEŃCZYCE: 17.15. spowiedź / 18.00 Msza święta.
  3. We wtorek, środę i piątek – Roraty rano o 30. W czwartek – Roraty o 17.30 – wcześniej od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu
  4. W sobotę – Wigilia Bożego Narodzenia – Msza święta w kościele parafialnym o godz. 9.00.
  5. Obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy w naszych domach Wieczerzą Wigilijną – zadbajmy o jej tradycyjną, chrześcijańską oprawę. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też w tym dniu wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  6. Pasterka – Msza św. w nocy: 22.00 STRÓŻA i 24.00 WAWRZEŃCZYCE.
  7. Msze Święte w niedzielę (25 grudnia) w uroczystość Narodzenia Pańskiego: o godz. 9.45 STRÓŻA oraz o godz. 11.15 i 12.30 WAWRZEŃCZYCE. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  8. W poniedziałek (26 grudnia) w Drugi Dzień Świąt – Święto Świętego Szczepana – Msze święte będą sprawowane według stałego porządku niedzielnego. Po każdej Mszy świętej poświęcenie owsa. W Drugi Dzień Świąt ofiarą złożoną na tacę wspieramy Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
  9. Odwiedziny u chorych – okazja do spowiedzi i Komunii świętej w środę w godzinach popołudniowych – proszę zgłaszać do wtorku.
  10. Dostępne są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: mała świeca – 10 złotych, duża świeca – 20 złotych. W zakrystii można także zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.
  11. Dziękuję za przygotowanie w ubiegłą niedzielę kiermaszu świątecznego mieszkańcom Ujowa. Dzisiaj kiermasz organizuje Stróża.
  12. Rada Parafialna w Stróży i Ksiądz Proboszcz zapraszają na zabawę opłatkowo – karnawałową w świetlicy w Stróży – 28 stycznia (sobota) o godz. 20.00. Koszt 300zł od pary. Zapewniona orkiestra i jedzenie. Zapisy u Pani Sołtys Stróży. Zebrane przy tej okazji pieniądze przeznaczone zostaną na cele kościelne. Serdecznie zapraszamy.
  13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (8zł) oraz Mały Gość Niedzielny – numer styczniowy (7zł).
  14. Dzisiaj od godz. 15.00 przygotowanie dekoracji świątecznej w kościele – choinka, szopka – zapraszam wszystkich chętnych do pomocy.
  15. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu (przed Świętami) – Rodzina Pana Andrzeja Kalinowskiego i Rodzina Pana Henryka Kazimierczaka oraz Rodzina Pana Mirosława Boreckiego i Rodzina Pani Iwony Góreckiej
  • w przyszłym tygodniu– Rodzina Pana Tadeusza Czapnika i Rodzina Pana Kazimierza Butkiewicza