31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.10.2022

1. W poniedziałek ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Msza święta o godz. 18.00.
  2. Zapraszam dzieci (do 8 klasy włącznie) do przystąpienia do Parafialnego Żywego Różańca Dzieci na jeden rok kalendarzowy (od końca listopada).
  3. We wtorek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte: 8.00 WAWRZEŃCZYCE, 10.00 STRÓŻA z procesją na cmentarz i 12.30 WAWRZEŃCZYCE z procesją (2 stacje na cmentarzu przykościelnym + 3 stacje na cmentarzu komunalnym).
  4. W środę, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte w tym dniu: 8.00 WAWRZEŃCZYCE, 16.00 STRÓŻA (Nieszpory za zmarłych i Msza święta) oraz 18.00 WAWRZEŃCZYCE.
  5. Od południa 1 listopada do północy 2 listopada możliwość zdobycia odpustu zupełnego, przy spełnieniu warunków: stan łaski uświęcającej i Komunia św.; nawiedzenie kościoła i modlitwa Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, np. Zdrowaś Maryjo. Natomiast w dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę się w intencji zmarłych.
  6. Msze święte w kolejne dni tygodnia:
  • w czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe za zmarłych polecanych przez mieszkańców Wawrzeńczyc – następnie Msza święta – wcześniej adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  • w piątek o godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe za zmarłych polecanych przez mieszkańców Mietkowa – następnie Msza święta. Jest to pierwszy piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Odwiedziny chorych na indywidualne zgłoszenie.
  • Msza święta w sobotę o godz. 9.00jest to pierwsza sobota miesiąca – o 8.30 Różaniec, po Mszy świętej zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. Kolejne nabożeństwa wypominkowe: za zmarłych polecanych przez mieszkańców Stróży we wtorek (8 listopada) o godz. 30 w kościele w Stróży, a za zmarłych polecanych przez mieszkańców Ujowa i spoza Parafii w środę (9 listopada) o godz. 17.30 w kościele w Wawrzeńczycach.
  2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny – numer październikowy. Jest także specjalny numer Gościa poświęcony Miłosierdziu Bożemu i św. Faustynie Kowalskiej w cenie 12 zł.
  3. Dostępne są kartki na wypominki – proszę na kartce napisać miejscowość zamieszkania.
  4. W zeszłym tygodniu zebrano na misje 1277 zł.
  5. Przełożone Zgromadzenia Sióstr Świętej Jadwigi podjęły decyzję, że zamknięcie Domu Zakonnego w Wawrzeńczycach nastąpi 2 listopada.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pani Krystyny Augustyniak i Rodzina Pana Michała Markiewicza
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Jana Gałeckiego i Rodzina Pani Moniki Gałęckiej