30 NIEDZIELA ZWYKŁA – Rocznica Poświęcenia Kościoła – 29.10.2023

1. W poniedziałek i wtorek – w WAWRZEŃCZYCACH – nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 – Msza święta o godz. 18.00.
  2. W środę, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte: 30 WAWRZEŃCZYCE, 9.00 UJÓW, 10.15 STRÓŻA z procesją na cmentarz i 12.30 WAWRZEŃCZYCE z procesją (2 stacje na cmentarzu przykościelnym + 3 stacje na cmentarzu komunalnym).
  3. W czwartek, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte w tym dniu: 00 UJÓW, 16.00 STRÓŻA oraz 18.00 WAWRZEŃCZYCE.
  4. Od południa 1 listopada do północy 2 listopada możliwość zdobycia odpustu zupełnego, przy spełnieniu warunków: stan łaski uświęcającej i Komunia św.; nawiedzenie kościoła i modlitwa Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, np. Zdrowaś Maryjo. Natomiast w dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę się w intencji zmarłych.
  5. Msze święte w kolejne dni tygodnia:
  • w piątek – pierwszy piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza święta o godz. 18.00. Odwiedziny chorych przed południem. W piątek na Mszę świętą zapraszam dzieci rocznicowe. W piątek będzie losowanie kuponów zbieranych przez dzieci na Mszach Świętych.
  • Msza święta w sobotę o godz. 00 – jest to pierwsza sobota miesiąca – o 8.30 Różaniec, po Mszy świętej zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. Nabożeństwa wypominkowe a potem Msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach w przyszłym tygodniu:
  • UJÓW – w poniedziałek (6 listopada) w kościele w Ujowie,
  • STRÓŻA – we wtorek i środę (7 i 8 listopada) w kościele w Stróży,
  • za polecanych przez mieszkańców WAWRZEŃCZYC – w czwartek (9 listopada) w kościele w Wawrzeńczycach
  • za polecanych przez mieszkańców MIETKOWA i spoza Parafii – w piątek (10 listopada) w kościele w Wawrzeńczycach.
  1. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy z tak wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie rejonowego spotkania grup synodalnych.
  2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (10zł), Mały Gość Niedzielny na listopad (7 zł). Są także kalendarze na 2024 rok w cenie 10 zł.
  3. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pani Agnieszki Będkowskiej-Wróblewskiej oraz Rodzina Pana Mieczysława Mazankiewicza
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Andrzeja Jamroza i Rodzina Pana Marka Błaszczyka