30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.10.2017

1. Nabożeństwa różańcowe w Wawrzeńczycach w poniedziałek i wtorek o godz. 30, o godz. 18.00 Msza święta. W Stróży i w Ujowie różaniec o godz. 17.00.
  2. Zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych organizowany we wtorek, 31 października. Od godz. 16.00 do 17.15 zabawa dla dzieci przedszkolnych w świetlicy wiejskiej w Wawrzeńczycach, o 17.30 Msza święta i Różaniec w kościele. Po nabożeństwie przejście na świetlicę i zabawa dla dzieci szkolnych. Zachęcam dzieci aby przebrały się za Świętych, których będziemy mieli okazję bliżej poznać.
  3. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu: 30 WAWRZEŃCZYCE, 9.00 UJÓW z modlitwą na cmentarzu, 10.30 STRÓŻA z procesją na cmentarz i 12.30 WAWRZEŃCZYCE z procesją (2 stacje na cmentarzu przykościelnym + 3 stacje na cmentarzu komunalnym).
  4. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte w tym dniu: 00 UJÓW, 17.00 STRÓŻA i 18.00 WAWRZEŃCZYCE.
  5. Od południa 1 listopada do północy 2 listopada możliwość zdobycia odpustu zupełnego, przy spełnieniu warunków: stan łaski uświęcającej i Komunia św.; nawiedzenie kościoła i modlitwa Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, np. Zdrowaś Maryjo. Natomiast w dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę się w intencji zmarłych.
  6. Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00.
  7. W I piątek miesiąca – przed południem odwiedziny chorych. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych polecanych w Wawrzeńczycach o 30 następnie Msza święta za tych zmarłych.
  8. W I sobotę miesiąca – Różaniec o godz. 8.30, Msza święta ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 00.
  9. Osoby, które zarezerwowały Msze święte na przyszły rok, proszę o przyniesienie pobranych kartek z wypisaną intencją Mszy świętej. Brakuje potwierdzenia zarezerwowanych Mszy o godz. 11.15 w następujące niedziele: 28.01, 4.02, 11.03, 23.12 i 30.12 oraz w Ujowie 26.12.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnymin.: obrazek z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące do codziennego odmawiania, o imigrantach i uchodźcach. W Małym Gościu Niedzielnym (4zł): o zagrożeniach w internecie, o polskiej szkółce piłkarskiej FC Barcelona i jak narysować portret.
  11. Można zaopatrzyć się kalendarze misyjne i diecezjalne – cena 10zł.
  12. Proszę o określenie, kto jest opiekunem grobu na cmentarzach przykościelnych. Proszę o napisanie na kartce: kto jest pochowany oraz dane osoby odpowiedzialnej: imię i nazwisko, adres oraz telefon kontaktowy.
  13. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję”, zakazującym zabijania poprzez aborcję nienarodzonych dzieci z powodu podejrzenia lub stwierdzenia u nich choroby, wady czy upośledzenia. Zmiana prawa nie przewiduje żadnych kar dla kobiet dopuszczających aborcji.
  14. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Mirosława Jarosza i Pani Maryla Maligranda.
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Jarosława Gałki i Pana Jerzego Włodzińskiego.