30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.10.2022

1. Dzisiaj NIEDZIELA MISYJNA. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na rzecz misji.
  2. Msze święte w tygodniu:
  • w poniedziałek – Mszy świętej nie będzie
  • od wtorku do piątku – Msze święte w Wawrzeńczycach o godz. 18.00
  • w sobotę – Msza święta o godz. 9.00
  1. W przyszłą niedzielę – NIEDZIELA MISYJNA – po Mszy świętej zbiórka do puszek na wsparcie dla misjonarzy.
  2. Nabożeństwo różańcowe w Wawrzeńczycach od wtorku do piątku o godz. 17.30. W sobotę o godz. 9.00. Nabożeństwo różańcowe w Stróży o godz. 16.30.
  3. Na nabożeństwa różańcowe szczególnie zapraszam w kolejne dni:
  • WTOREK – uczniów klas trzecich i czwartych SP
  • ŚRODA – uczniów klas pierwszych i drugich SP
  • CZWARTEK – uczniów klas piątych i szóstej SP
  • PIĄTEK – uczniów klas siódmych, ósmych i młodzież szkół ponadpodstawowych
  1. We wtorek po Mszy świętej krótkiej spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi.
  2. W czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – w tym czasie okazja do spowiedzi – posługiwał będzie Ks. Krzysztof Ora.
  3. W przyszłą niedzielę homilię będzie głosił i posługiwał w konfesjonale ks. Arkadiusz Chwastyk.
  4. Zachęcam do skorzystania z Sakramentu Pokuty aby w Uroczystość Wszystkich Świętych i przez całą Oktawę móc zyskiwać odpust zupełny za naszych zmarłych.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny – numer październikowy. Jest także specjalny numer Gościa poświęcony Miłosierdziu Bożemu i św. Faustynie Kowalskiej w cenie 12 zł.
  6. Dostępne są już kartki na wypominki – proszę na kartce napisać miejscowość zamieszkania.
  7. W zeszłym tygodniu w XXII DZIEŃ PAPIESKI zebrano do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży 1240 zł.
  8. Dwa tygodnie temu odbyło się ogólnopolskie liczenie wiernych. Na liczbę 1100 mieszkańców naszej Parafii – we Mszach świętych uczestniczyło 283 osoby (25,73%) a do Komunii Świętej przystąpiło 129 osób (11,73% ogółu wiernych – 45,58% spośród uczestniczących we Mszy świętej). Dla porównania w latach 2017-2018-2019 uczestniczyło we Mszy św. 360 osób (ok. 33%) a do Komunii przystępowało ok. 160 osób (ok. 15% ogółu i 45% obecnych na Mszy)
  9. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte będą: 8.00 Wawrzeńczyce, 10.00 Stróża i 12.30 Wawrzeńczyce.
  10. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Krzysztofa Rokity i Rodzina Pana Huberta Synówki
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pani Krystyny Augustyniak i Rodzina Pana Michała Markiewicza