3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.01.2021

1. Dzisiaj zgodnie z apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski odbywa się zbiórka do puszek i wsparcie modlitewne dla ofiar najsilniejszych od 140 lat trzęsień ziemi w Chorwacji jakie miały miejsce w tym kraju 29 grudnia i 6 stycznia.
  2. Msze święte w tygodniu:
  • w poniedziałek, wtorek i sobotę – Msza święta w Kaplicy Sióstr
  • w środę, czwartek i piątek – Msza święta w Wawrzeńczycach o godz. 17.30. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30
  1. Zakończyła się w naszej parafii doroczna wizyta duszpasterska. Dziękuję za wspólne spotkanie kolędowe, za obecność i wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary. Jeżeli ktoś miałaby, mimo to pragnienie, aby kapłan pobłogosławił mu mieszkanie, to jest taka możliwość po indywidualnym umówieniu się.
  2. W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;
  • we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;
  • w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.
  1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Jacka Janika i Pani Dorota Mazankiewicz
  • w przyszłym tygodniu – rozbieranie dekoracji świątecznej – Rodzina Pana Mariusza Dołhacza i Genowefa Dołhacz oraz Rodzina Pana Bogdana Duszy i Rodzina Pana Krzysztofa Woźniaka