3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7.03.2021

1. Nabożeństwo GORZKICH ŻALI – w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30.
  2. Msze święte: od wtorku do piątku w kościele parafialnym o godz. 18.00, w sobotę – o godz. 9.00.
  3. W czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, o 18.00 Msza święta.
  4. Droga Krzyżowa:
  • UJÓW – wtorek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa następnie Msza święta
  • STRÓŻA – piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa następnie Msza święta
  • WAWRZEŃCZYCE – piątek o godz. 18.00 Droga Krzyżowa następnie Msza święta.
  1. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej – w środę po Mszy świętej.
  2. W środę rozpoczynamy Nowennę do Św. Józefa
  3. JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA w różnych formach:
  • torby miłosierdzia, w których będziemy mogli przynieść dary w postaci żywności trwałej dla najbardziej potrzebujących – przynosimy do przyszłej niedzieli (14 marca)
  • bezdotykowa akcja Niosę Dobro – przez stronę internetową Caritas Archidiecezji Wrocławskiej wpłacić ofiarę na żywność i przygotowane paczki, które w Wielką Sobotę.
  1. Rekolekcje wielkopostne zostały zaplanowane, że rozpoczną się w 5 Niedzielę Wielkiego Postu czyli 21 marca i potrwają do środy 24 marca. Rekolekcje będzie głosił ks. Andrzej Majchrzak. Zapraszam do zaplanowania tak czasu aby móc wziąć udział w rekolekcjach.
  2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  3. W zeszłą niedzielą zebrano na misje 1250 złotych.
  4. Odwiedziny chorych przed Wielkanocą – proszę zgłaszać aby indywidualnie ustalić termin.
  5. Archidiecezjalny Duszpasterz Dróg Świętego Jakuba zaprasza z okazji trwającego Roku Świętego Jakuba Pielgrzymkę archidiecezji wrocławskiej i diecezji opolskiej do Santiago de Compostela w dniach 16-24 sierpnia: przelot do Portugali, 6 dni pieszej pielgrzymki i 2 dni pobytu w Santiago. Koszt 3110 złotych. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie, na Facebooku parafii oraz u księdza proboszcza.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Krzysztofa Rafalskiego i Rodzina Pana Mieczysława Rafalskiego
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pani Joanny Michalickiej i Rodzina Pana Tomasza Gajewskiego