3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20.03.2022

1. Msze święte w poniedziałek i wtorek – w Kaplicy Sióstr
  2. W środę o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci / Msza święta o godz. 18.00
  3. W czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – Msza święta o godz. 18.00
  4. W piątek – UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO.

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z PROŚBĄ OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.

Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.

Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w Ukrainie i świecie, z serca wszystkim błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

+ Stanisław Gądecki, Arcybiskup Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Dlatego w piątek, 25 marca:

w STRÓŻY – Msza święta o godz. 16.00 – następnie Droga Krzyżowa i o godz. 17.00 Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

W WAWRZEŃCZYCACH – o godz. 17.00 Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi oraz Różaniec, o godz. 17.30 MSZA ŚWIĘTA  w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji – po Mszy świętej DROGA KRZYŻOWA.

1. W sobotę Msza święta o godz. 9.00.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Krzysztof Ora. Rekolekcje zaplanowane są do wtorku – we wtorek także będzie dzień spowiedzi.
  3. Nabożeństwo GORZKICH ŻALI – w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30.
  4. Każdego dnia przed Mszą świętą wspólna modlitwa różańcowa w intencji pokoju na Ukrainie.
  5. Zapraszam do udziału w pielgrzymkach planowanych z naszej Parafii:
  • Praga – Wiedeń- Budapesztu – od 30 czerwca do 3 lipca – koszt 1350 zł + 60 euro
  • Lourdes (9 dni) – od 10 do 19 września – koszt 3250 zł + 70 euro (wstępy)
  1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny” (numer kwietniowy).
  2. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Janusza Misiurki oraz Rodzina Pana Piotra Chwastyka
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Zbigniewa Chabzdy oraz Pani Teresa Drabik