3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2017

1. Na jutro (poniedziałek – 20 marca) w kalendarzu liturgicznym przeniesiona jest Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP – Msza święta w kościele parafialnym o godz. 18.00.
  2. Msze święte: we wtorek – w Kaplicy Sióstr (SPOWIEDŹ W DEKANACIE), w środę, czwartek i piątek w kościele parafialnym o godz. 18.00.
  3. W sobotę (25 marca) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Dzień Świętości Życia. Msza święta w kościele parafialnym o godz. 9.00. Po Mszy świętej zmiana tajemnic Żywego Różańca (w 1 sobotę kwietnia będą rekolekcje)
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 30 zakończona modlitwą brewiarzową – Nieszporami (kto chciałby poznać tę formę modlitwy – ZAPRASZAM), następnie o godz. 18.00 Msza święta.
  5. Droga Krzyżowa: UJÓW – czwartek o godz. 16.00 (wraz ze Mszą świętą) / STRÓŻA – piątek o godz. 16.00 (wraz ze Mszą świętą) / WAWRZEŃCZYCE – piątek o godz. 17.30 a następnie MSZA ŚWIĘTA.
  6. Nabożeństwo GORZKICH ŻALI – w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30.
  7. Trwa akcja Caritas – JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA 2017, w którą możemy się włączyć na różne sposoby:
  • SKARBONKA MIŁOSIERDZIA – kartonowe skarbonki. Zachęcam rodziny, aby wzięły taką skarbonkę do domu i wykorzystały do rodzinnego lub indywidualnego praktykowania jałmużny. Składane do skarbonki ofiary pieniężne przeznaczone są na rehabilitację chorych dzieci. Skarbonki przyniesiemy po Wielkanocy (do końca kwietnia)
  • Akcje pomocowe Caritas zasilą także pieniądze za baranki wielkanocne z białej czekolady po 5 zł i świece wielkanocne po 6 zł.
  • Torby miłosierdzia, w których będziemy mogli przynieść dary w postaci żywności trwałej w przyszłą niedzielę (26 III) – żywność przekazana zostanie najbardziej potrzebującym.
  1. W minioną niedzielę zebrano i przekazano na cele misyjne: 967 złotych .
  2. W przyszłą niedzielę, 26 marca – po Gorzkich Żalach (godz. 17.00) odbędzie się Koncert Pieśni Pasyjnych w wykonaniu Chóru Stanislaum z Wrocławia. Serdecznie zapraszam.
  3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” m.in. formularz, na którym można złożyć podpis i włączyć się w obronę rodziny złożonej z mamy, taty i dzieci. Jest także „Mały Gość Niedzielny (4zł) a w nim wszystko o jałmużnie oraz jak dzisiaj żyją dzieci w Aleppo i jak można im pomóc.
  4. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Wojciecha Smereki i Pan Bolesław Smereka.
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Władysława Dziedzińskiego i Pana Sebastiana Kościelniaka.