3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15.03.2020

1. Mając na względzie wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego z nas, zgodnie z rozporządzeniem Premiera RP o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce zwracam się z prośbą, aby parafianie i wszyscy, objęci dyspensą od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej zostali w domu. Są to: osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji, dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, osoby, które czują obawę przed zarażeniem. PRAKTYCZNIE, KAŻDY Z NAS MOŻE ZOSTAĆ W DOMU I STARAJMY SIĘ TAK ZROBIĆ!!! Proszę by NA MSZE ŚWIĘTE OD DZISIAJ PRZYCHODZIŁY TYLKO OSOBY, KTÓRYCH ODPRAWIANE SĄ INTENCJE I ICH NAJBLIŻSI. Poza nimi WPUSZCZANE NA MSZĘ ŚWIĘTĄ BĘDĄ TYLKO OSOBY DO MAKSYMALNEJ DOZWOLONEJ LICZBY – 50 OSÓB!!! Gdy w kościele 50 osób – kościół zostanie zamknięty dla pozostałych!!! Korzystajmy z transmisji telewizyjnych i radiowych:
  • TRANSMISJE RADIOWE I TELEWIZYJNE MSZY ŚWIĘTYCH W NIEDZIELE:
  • TELEWIZJA: 7.00 TVP1 / 9.00 POLSAT News / 9.30 TV TRWAM / 10.30 POLSAT Rodzina (Msza dla dzieci) / 11.00 TVP1 / 13.00 TVP POLONIA
  • RADIO: 9.00 POLSKIE RADIO Program 1 / 9.00 RADIO MARYJA / 10.00 RADIO RODZINA / 19.00 POLSKIE RADIO Program 1
  • TRANSMISJE RADIOWE I TELEWIZYJNE MSZY ŚWIĘTYCH W DNI POWSZEDNIE:
  • TELEWIZJA: 7.00 TVP1 / 13.30 TV TRWAM / 20.00 TVP3 (od poniedziałku do piątku)
  • RADIO: 6.00 RADIO RODZINA (od poniedziałku do piątku) / 7.00 RADIO MARYJA / 18.30 RADIO RODZINA (sobota)

Razem z Siostrami będziemy omadlać całą naszą parafię według podanego porządku, który podajemy do wiadomości, aby każdy mógł łączyć się z nami w tym samym czasie duchowo. Po Mszy świętej codziennie (w dni powszednie) będziemy modlić się na różańcu.

1. Nabożeństwo GORZKICH ŻALI – o godz. 30.
  2. Msze święte w kościele parafialnym:
  • od poniedziałku do czwartku – o godz. 00 a po niej RÓŻANIEC
  • w piątek – DROGA KRZYŻOWA o godz. 00 a po niej MSZA ŚWIĘTA – po niej RÓŻANIEC.
  • w sobotęMsza święta o godz. 9.00 – po niej RÓŻANIEC.
  1. W zeszłą niedzielę zebrano na cele misyjne 1250 złotych.
  2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  3. W tym roku nie odbędą się rekolekcje wielkopostne. Możliwe, że nie będzie również spowiedzi przed Świętami – codziennie pół godziny przed Mszą świętą jest okazja do spowiedzi – można korzystać przez cały Wielki Post.
  4. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • W tym tygodniu – Rodzina Pana Cypriana Grada i Rodzina Pana Jana Komanieckiego
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Albina Grocha i Rodzina Pana Przemysława Słabego