3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 1.05.2022

1. W poniedziałek – Msza święta w kościele parafialnym o godz. 18.00
  2. We wtorek, 3 maja, UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI – Msze święte według porządku niedzielnego.
  3. W środę, 4 maja, wspomnienie Św. Floriana – patrona Strażaków – Msza święta w intencji Strażaków w kościele parafialnym o godz. 18.00
  4. w czwartek, 5 maja – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 zakończona nabożeństwem majowym, następnie Msza święta o godz. 18.00.
  5. W piątek (6 maja) – pierwszy piątek miesiąca – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba – w tym dniu przypada w naszej parafii Dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie adoracja w ciszy. O 18.00 nabożeństwo majowe i Msza święta. Zadbajmy o to, aby w ciągu dnia znaleźć czas na modlitewne nawiedzenie kościoła i Chrystusa eucharystycznego, aby Pan Jezus ani przez chwilę nie był sam, przedstawiając Mu różne sprawy życia rodzinnego, małżeńskiego, parafialnego i osobistego.
  6. W sobotę (7 maja) – pierwsza sobota miesiąca – o godz. 8.30 różaniec i nabożeństwo majowe, o godz. 9.00 Msza święta. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy świętej – z wyjątkiem: w czwartek i piątek na zakończenie adoracji.
  8. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania (grupa młodsza i starsza) zapraszam wraz z Rodzicami w piątek na Mszę świętą – a następnie na spotkanie.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny” (numer majowy). W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in. artykuł o nabożeństwie majowym, z którego można dowiedzieć się, kto i kiedy je wymyślił, dlaczego głównym elementem jest Litania Loretańska oraz dlaczego to maryjne nabożeństwo odprawiamy właśnie w maju.
  10. Zapraszam do udziału w pielgrzymkach planowanych z naszej Parafii:
  • Praga – Wiedeń- Budapesztu – od 30 czerwca do 3 lipca – koszt 1350 zł + 60 euro
  • Lourdes (9 dni) – od 10 do 19 września – koszt 3250 zł + 70 euro (wstępy)

WPŁATA NA PIELGRZYMKĘ STOLICE EUROPY DO KOŃCA MAJA

PRZEDPŁATA NA PIELGRZYMKĘ DO LUURDES – 1000 zł – do końca maja – reszta do 15 sierpnia

1. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Jacka Swatowskiego i Rodzina Pana Mariusza Bracha
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Adama Pietruszki i Pani Ewa Pietruszka