3 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 22.01.2017

1. Msze święte od poniedziałku do piątku w Kaplicy Sióstr. W sobotę – Msza święta w kościele parafialnym o godz. 9.00.
  2. Dziękuję za przyjęcie w czasie Kolędy, za wspólną modlitwę, rozmowy, otwartość i życzliwość. Dziękuję za ofiary także w imieniu ministrantów.
  3. W całym Kościele trwa, do 25 stycznia, Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia..
  4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: w „Gościu Niedzielnym”in. wywiad z kardynałem Dziwiszem oraz płyta z utworami w wykonaniu Andrea Bocelli. Jest już również Mały Gość Niedzielny.
  5. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze bardzo trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca zorganizować 29 stycznia 2017 r., w niedzielę przed Świętem Ofiarowania Pańskiego – patronalnego święta osób życia konsekrowanego, okolicznościową zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów. Stanowi ona jedną z nielicznych okazji wyrażenia wdzięczności tym Siostrom, które trwają ustawicznie przed Panem i zanoszą do Niego, w imieniu lokalnego Kościoła na Dolnym Śląsku, modlitwy uwielbienia, przebłagania i prośby oraz wdzięczności za swoich dobrodziejów.
  6. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:

w tym tygodniu – rodzina Pana Adama Michalczyka oraz rodzina Pana Piotra Michalczyka.

w przyszłym tygodniu – rodzina Pana Andrzeja Błaszczyka i rodzina Pana Tadeusza Jarosza.

KALENDARZ LITURGICZNY:

• 24 I (wtorek) – św. Franciszka Salezego – wspomnienie obowiązkowe – żył w latach: 1567-1622, biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej;
  • 25 I (środa) – Nawrócenie Św. Pawła – święto
  • 26 I (czwartek) – św. św. Tymoteusza i Tytusa – wspomnienie obowiązkowe – uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę;
  • 27 I (piątek) – bł. Jerzego Matulewicza – wspomnienie obowiązkowe – żył w latach: 1871-1927, odnowiciel zakonu marianów i biskup wileński;
  • 28 I (sobota) – św. Tomasza z Akwinu – wspomnienie obowiązkowe – żył w latach: 1225-1274, prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła;