3 NIEDZIELA ADWENTU – 11.12.2022

1. Zapraszam na Msze święte Roratnie:
  • w poniedziałek, środę i czwartek – o godz. 6.30 w Wawrzeńczycach
  • we wtorek i piątek – o godz. 17.30 w Wawrzeńczycach
  • w sobotę – Mszy świętej nie będzie
  1. W przyszłą niedzielę homilię będzie głosił i posługiwał w konfesjonale Krzysztof Ora. Okazja do spowiedzi przedświątecznej będzie także w poniedziałek, 19 grudnia, wieczorem, w ramach spowiedzi dekanalnej – godziny podane zostaną w przyszłą niedzielę.
  2. Dostępne są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: mała świeca – 10 złotych, duża świeca – 20 złotych. W zakrystii można także zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.
  3. Dziękuję za przygotowanie w ubiegłą niedzielę kiermaszu świątecznego mieszkańcom Wawrzeńczyc. Dzisiaj kiermasz organizuje Ujów, a w przyszłą niedzielę kiermasz świąteczny w Stróży.
  4. Organizujemy Komitet Budowy Plebanii w dwóch wymiarach: ekonomiczno-organizacyjny oraz budowlano-techniczny. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w działania Komitetu dzieląc się swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami serdecznie zapraszam.
  5. Dziękuję wszystkim, którzy w sobotę pomagali w pierwszej części przeprowadzania parafii. Druga część planowana jest między Świętami a Nowym Rokiem.
  6. Rada Parafialna w Stróży i Ksiądz Proboszcz zapraszają na zabawę opłatkowo – karnawałową w świetlicy w Stróży – 28 stycznia (sobota) o godz. 20.00. Koszt 300zł od pary. Zapewniona orkiestra i jedzenie. Zapisy u Pani Sołtys Stróży. Zebrane przy tej okazji pieniądze przeznaczone zostaną na cele kościelne. Serdecznie zapraszamy.
  7. W zeszłym tygodniu w ramach ofiary do puszek na rzecz katolików w krajach byłego ZSRR zebrano 1100 osób.
  8. Raz na pięć lat odbywa się w parafiach wizytacja biskupia. W naszej parafii taką wizytację przeprowadzi Ksiądz Biskup Maciej Małyga22 marca przyszłego roku (czwartek).
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny – numer grudniowy (adwentowy).
  10. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Stanisława Karczmarza i Pani Danuta Wiaderna
  • w przyszłym tygodniu (przed Świę3tami) – Rodzina Pana Andrzeja Kalinowskiego i Rodzina Pana Henryka Kazimierczaka oraz Rodzina Pana Mirosława Boreckiego i Rodzina Pani Iwony Góreckiej