29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.10.2017

1. Msze święte w tygodniu w Wawrzeńczycach od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W sobotę o godz. 9.00.
  2. Nabożeństwa różańcowe w Wawrzeńczycach od poniedziałku do piątku o godz. 30, w sobotę o 8.30. W Stróży i w Ujowie o godz. 17.00.
  3. We wtorek Msza święta w intencji Siostry Jany w 25 rocznicę ślubów zakonnych. Będziemy się także modlić za Siostrę Cecylię, która także obchodzi w tym dniu srebrny jubileusz, a obecnie jest we wspólnocie we Wrocławiu-Leśnicy.
  4. Zapraszam na spotkanie młodzieży parafialnej w piątek, 27 października po Mszy świętej, które jest okazją do pogłębienia wiary, wspólnej modlitwy, formacji religijnej, budowania wspólnoty. Zapraszam młodych ze szkół ponadgimnazjalnych, studentów, pracujących.
  5. Osoby, które zarezerwowały Msze święte na przyszły rok, proszę o przyniesienie pobranych kartek z wypisaną intencją Mszy świętej. Brakuje potwierdzenia zarezerwowanych Mszy o godz. 11.15 w następujące niedziele: 28.01, 4.02, 18.02, 11.03, 25.03, 23.12 i 30.12 oraz w Ujowie 26.12.
  6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o amerykańskim instytucie, w którym narodziła się naprotechnologia – metoda pomagająca bezdzietnym małżeństwom, o misjonarzach w Skandynawii, o siostrach franciszkankach, które podczas II wojny światowej ratowały żydowskie dzieci.
  7. Informacja dla posiadających groby na cmentarzach przykościelnych. Proszę o określenie, kto jest opiekunem grobu. Aby uporządkować tę kwestię proszę o napisanie na kartce: kto jest pochowany oraz dane osoby odpowiedzialnej: imię i nazwisko, adres oraz telefon kontaktowy.
  8. Kartki wypominkowe można składać do skrzynki przy wejściu do kościoła (Wawrzeńczyce). Proszę na górze kartki napisać miejscowość zamieszkania. Terminy nabożeństw wypominkowych zostaną ogłoszone w ostatnią niedzielę października.
  9. W przyszłą niedzielę, 29 października, odbędzie się w naszej parafii zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję”, zakazującym zabijania poprzez aborcję nienarodzonych dzieci z powodu podejrzenia lub stwierdzenia u nich choroby, wady czy upośledzenia. Zmiana prawa nie przewiduje żadnych kar dla kobiet dopuszczających aborcji. Biskupi polscy poprali tę obywatelską, oddolną inicjatywę ustawodawczą, która jest realizacją nauczania Św. Jana Pawła II wyrażonego m.in. w encyklice Evangelium vitae. Aby móc złożyć podpis będzie potrzebny numer PESEL. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
  10. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Jana Susło i Pana Józefa Bagińskiego.
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Mirosława Jarosza i Pani Maryla Maligranda.