28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.10.2017

1. Msze święte w tygodniu w Wawrzeńczycach od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W sobotę o godz. 9.00.
  2. Nabożeństwa różańcowe w Wawrzeńczycach od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę o 8.30. W Stróży i w Ujowie o godz. 17.00.
  3. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam we wtorek na wieczorną Mszę świętą.
  4. Młodzież klas drugich i trzecich gimnazjum wraz z rodzicami zapraszam w środę (18 listopada) na nabożeństwo różańcowe, Mszę świętą, a po Mszy świętej spotkanie rozpoczynające przygotowanie do bierzmowania.
  5. Zapraszam na spotkania młodzieży parafialnej, które byłyby okazją do pogłębienia wiary, wspólnej modlitwy, formacji religijnej, budowania wspólnoty. Zapraszam młodych ze szkół gimnazjalnych, studentów, pracujących. Pierwsze spotkanie w piątek, 20 października po Mszy świętej.
  6. W przyszłą niedzielę – Niedziela Misyjna – ofiara na potrzeby misji.
  7. Osoby, które zarezerwowały Msze święte na przyszły rok, proszę o przyniesienie pobranych kartek z wypisaną intencją Mszy świętej.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o handlowcach, którzy zamykają swoje sklepy w niedziele i święta, o jubileuszu KUL, o Św. Janie Kantym, o nowych filmach „Dwie Korony” i „Botoks”, wywiad z Prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz z wokalistką Ewą Urygą.
  9. Informacja dla posiadających groby na cmentarzach przykościelnych. Proszę o określenie, kto jest opiekunem grobu. Aby uporządkować tę kwestię proszę o napisanie na kartce: kto jest pochowany oraz dane osoby odpowiedzialnej: imię i nazwisko, adres oraz telefon kontaktowy.
  10. Kartki wypominkowe można składać do skrzynki przy wejściu do kościoła (Wawrzeńczyce). Terminy nabożeństw wypominkowych zostaną ogłoszone w ostatnią niedzielę października.
  11. Podczas zeszłotygodniowej zbiórki do puszek w ramach Dnia Papieskiego zebrano 1000zł. Dziękuję za ofiary składane na ogrzewanie kościoła oraz dziękuję bierzmowanym za ofiarę 600zł – jako dofinansowanie do zakupionego nagłośnienia procesyjnego. Dziękuję za ofiary składane na zapłacenie 1 raty za system ogrzewania kościoła.
  12. Dziękuję serdecznie za dary z płodów ziemi mieszkańcom Wawrzeńczyc i Mietkowa.
  13. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Krzysztofa Drabika i Pani Marii Ziółkowskiej.
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Jana Susło i Pana Józefa Bagińskiego.