27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.10.2017

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za piękne przeżycie Wizytacji kanonicznej w naszej Parafii, za aktywny udział w spotkaniach z Księdzem Biskupem, stworzenie dobrej i rodzinnej atmosfery w tym dniu. Dziękuję również za zaangażowanie i pomoc: przygotowanie i wystrój świątyń, ofiary na kolację oraz upieczone ciasto. Za każdy gest dobroci i życzliwości. Mam nadzieję, że spotkanie z Pasterzem naszego Kościoła lokalnego pozwoli nam wzrastać w wierze i miłości do Boga, kontynuować to co podejmujemy jako Parafialna wspólnota, oraz doda nam sił i odwagi do sprostania wobec czekających nas, nowych wyzwań.
  2. Msze święte w tygodniu w Wawrzeńczycach od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W sobotę o godz. 9.00.
  3. Nabożeństwa różańcowe w Wawrzeńczycach od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30, w sobotę o 8.30. W Stróży i w Ujowie o godz. 17.00.
  4. W piątek, 13 października ostatnie w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. W tym dniu o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, o 18.00 Msza święta oraz różaniec w intencji pokoju na świecie i o nawrócenie grzeszników i procesja fatimska (jeśli pogoda na to pozwoli). Udało się zdobyć dla naszej Parafii Relikwie Świętych Dzieci Fatimskich Hiacynty i Franciszka, które zostaną w tym dniu uroczyście wprowadzone do kościoła.
  5. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam we wtorek na wieczorną Mszę świętą.
  6. Zapraszam na spotkania młodzieży parafialnej, które byłyby okazją do pogłębienia wiary, wspólnej modlitwy, formacji religijnej, budowania wspólnoty. Zapraszam młodych ze szkół gimnazjalnych, studentów, pracujących. Pierwsze spotkanie w piątek, 20 października po Mszy świętej.
  7. Osoby, które zarezerwowały Msze święte na przyszły rok, proszę o przyniesienie pobranych kartek z wypisaną intencją Mszy świętej.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: * co robić gdy nasze dorastające dzieci przestają chodzić do kościoła? * o świętej, którą bardzo cenił Św. ojciec Pio * o różańcu zaufania ks. Dolindo * oraz reportaż z miejsca, gdzie ma powstać Centralny Port Komunikacyjny.
  9. Informacja dla posiadających groby na cmentarzach przykościelnych. Dobiega końca inwentaryzacja cmentarzy parafialnych, mająca na celu wpisanie do ksiąg cmentarnych– jak nakazuje to obowiązujące w Polsce prawo cmentarne – wszystkich potrzebnych danych o grobach i pochowanych w niej zmarłych. Prawo to, przewiduje, że każdy grób powinien mieć swojego opiekuna grobu. Aby uporządkować tę kwestię proszę o napisanie na kartce: kto jest pochowany oraz dane osoby odpowiedzialnej: imię i nazwisko, adres oraz telefon kontaktowy.
  10. Dziękuję mieszkańcom Wawrzeńczyc za ofiarę w wysokości 700 złotych na siedziska na ławki i sejf do zakrystii. Dziękuję również za ofiary wpłacane na ogrzewanie kościoła.
  11. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Andrzeja Kordiaka i Pani Danuta Rusinek-Przybylska.
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Krzysztofa Drabika i Pani Marii Ziółkowskiej.