26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.10.2023

1. Dzisiaj w naszej Parafii gości i głosi Słowo Boże ks. Tomasz Kowalski.
  2. Msze święte w tygodniu:
  • w poniedziałek – Msza święte w Wawrzeńczycach o godz. 9.00
  • we wtorek i środę – Msze święte w Wawrzeńczycach o godz. 18.00
  • w czwartek – 1 czwartek miesiąca – WAWRZEŃCZYCE – adoracja Najświętszego Sakramentu (z okazją do spowiedzi) od godz. 17.00. Msza święta o godz. 18.00.
  • w piątek – 1 piątek miesiąca – WAWRZEŃCZYCE – adoracja Najświętszego Sakramentu (z okazją do spowiedzi) od godz. 17.00. Msza święta o godz. 18.00. Odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych.
  • w sobotę – 1 sobota miesiąca i wspomnienie NMP Różańcowej o godz. 8.30 nabożeństwo różańcowe, o godz. 9.00 Msza święta.
  1. Nabożeństwo różańcowe w Wawrzeńczycach od wtorku do piątku o godz. 17.30, w poniedziałek i sobotę o 8.30. W Stróży codziennie o godz. 16.30
  2. Na nabożeństwa różańcowe szczególnie zapraszam w kolejne dni:
  • WTOREK – uczniów klas trzecich i czwartych SP (po Mszy krótkie spotkanie dzieci pierwszokomunijnych)
  • ŚRODA – uczniów klas pierwszych i drugich SP
  • CZWARTEK – uczniów klas piątych i szóstej SP
  • PIĄTEK – uczniów klas siódmych, ósmych i młodzież szkół ponadpodstawowych
  1. Drugie spotkanie Grupy Synodalnej Synodu Archidiecezji Wrocławskiej w piątek po wieczornej Mszy świętej w świetlicy wiejskiej w Wawrzeńczycach. Można jeszcze dołączyć do grupy synodalnej w naszej Parafii.
  2. Będziemy gospodarzami rejonowego spotkania grup synodalnych z parafii z dekanatów: Kąty Wrocławskie, Sobótka i Wrocław – Południe, które odbędzie się w poniedziałek, 23 października o godz. 19.00. Pierwsza część w kościele, druga przy herbacie w sali wiejskiej w Wawrzeńczycach. Zapraszam osoby, które chciałyby włączyć się w pomoc w przygotowaniu spotkania na sali.
  3. W minionym tygodniu został zakupiony teren pod Dom Parafialny.
  4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (10zł), Mały Gość Niedzielny na październik (7 zł) oraz Gość Extra poświęcony Matce Bożej (14zł)
  5. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW – MAKSYMILIANY od 7 do 12 października 2023 r.. Filmy, promujące wartości chrześcijańskie. Wstęp bezpłatny. Miejsce wyświetlania filmów: Dolnośląskie Centrum Filmowe przy ulicy Piłsudskiego 64a we Wrocławiu. Więcej informacji: www.maksymiliany.pl
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Jarosława Jaroszczuka i Rodzina Pana Sebastiana Jaroszczuka
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Ireneusza Pawelca i Rodzina Pana Łukasza Pawelca