26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.10.2017

1. Msze święte w tygodniu w Wawrzeńczycach od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W sobotę o godz. 9.00.
  2. Nabożeństwa różańcowe w Wawrzeńczycach od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 (z wyjątkiem czwartku), w sobotę o 8.30.
  3. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej.
  4. Okazja do spowiedzi przed bierzmowaniem i wizytacją w poniedziałek od godz. 17.00. Spowiadać będzie ks. Krzysztof Ora. Zachęcam aby każdy przeżył wizytację w stanie łaski uświęcającej.
  5. W czwartek wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi Biskup Jacek Kiciński. PROGRAM:
  • 14.15 – Spotkanie z władzami gminy Mietków oraz z dyrektorami placówek oświatowych (Szkoła Podstawowa im. Ojca Św. Jana Pawła II w Mietkowie)
  • 15.00KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA i Spotkanie ze wspólnotą w UJOWIEkościół pw. Św. Jakuba
  • 15.40DZIESIĄTEK RÓŻAŃCA i Spotkanie z Radami Kościelnymi i członkami Żywego Różańca z WAWRZEŃCZYC i MIETKOWA – kościół parafialny pw. Św. Wawrzyńca w Wawrzeńczycach
  • 16.20DZIESIĄTEK RÓŻAŃCA i Spotkanie ze wspólnotą w STRÓŻYkościół pw. Św. Jana Chrzciciela
  • 18.00EUCHARYSTIA z udzieleniem sakramentu bierzmowania – kościół parafialny pw. Św. Wawrzyńca w Wawrzeńczycach
  1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – przed południem odwiedziny chorych, okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
  2. W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 8.30 różaniec, o godz. 9.00 Msza święta. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu Niepokalanemu Sercu i odmawiajcie różaniec. Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic – 7 października br., w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej. Jej celem jest podjęcie modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. Kto może, zachęcam do wybrania się na granicę na wspólną modlitwę. Wszystkich, którzy nie mogą tego uczynić, zapraszam w tym dniu do modlitwy w kościele parafialnym o 8.30, a także w domu. Więcej informacji na ulotkach i plakacie.
  4. W przyszłą niedzielę – XVII DZIEŃ PAPIESKI. W tym dniu przykościelna zbiórka na rzecz stypendiów dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  6. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Ireneusza Pawelca i Pani Wandy Król.
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Andrzeja Kordiaka i Pani Danuta Rusinek-Przybylska