25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2023

1. Msze święte w tygodniu:
  • od poniedziałku do piątku – Msza święta o godz. 18.00 w WAWRZEŃCZYCACH – adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00
  • w piątek – także Msza święta o godz. 16.00 w STRÓŻY
  • w sobotę: Msza święta w WAWRZEŃCZYCACH o godz. 9.00 oraz w STRÓŻY o godz. 17.00.
  1. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 11.15 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej.
  2. Spotkanie Rad Kościelnych:
  • w UJOWIE – w środę o godz. 19.00
  • w STRÓŻY – w czwartek o godz. 19.00
  • w WAWRZEŃCZYCACH – w piątek po wieczornej Mszy świętej
  1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  2. Dekanalne Nauki Przedmałżeńskie rozpoczną się w piątek – 29 września – w parafii w Kątach Wrocławskich. Nauki odbywać się będą w piątki i w niedziele o godz. 19.00 w salce parafialnej. Nauki potrwają do 27 października. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
  3. Marsz dla Życia, którego honorowym patronem jest Metropolita Wrocławski, ks. abp Józef Kupny odbędzie się w niedzielę, 1 października, we Wrocławiu. Rozpocznie o godz. 12.00 Mszą św. w kościele garnizonowym p.w. św. Elżbiety Węgierskiej przy wrocławskim Rynku, o godz. 13.00 – wymarsz spod kościoła św. Elżbiety do Katedry Wrocławskiej.
  4. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW – MAKSYMILIANY. Podczas Festiwalu można obejrzeć szereg interesujących filmów, promujących wartości chrześcijańskie. Wstęp na filmy jest bezpłatny, bilety można odbierać w kasie bądź rezerwować telefonicznie. Czas trwania Festiwalu: od 7 do 12 października 2023 r. Miejsce wyświetlania filmów: Dolnośląskie Centrum Filmowe przy ulicy Piłsudskiego 64a we Wrocławiu. Więcej informacji i (już wkrótce) szczegółowy program: www.maksymiliany.pl
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Mariana Skwarczka i Pan Henryk Rokicki
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Jarosława Jaroszczuka i Rodzina Pana Sebastiana Jaroszczuka