25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2017

1. Msze święte w tygodniu w Wawrzeńczycach od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W sobotę Mszy świętej nie będzie.
  2. Przygotowujemy się do wizytacji kanonicznej, którą przeprowadzi Biskup Jacek Kiciński dnia 5 października (czwartek). PROGRAM:
  • 14.15 – Spotkanie z władzami gminy Mietków oraz z dyrektorami placówek oświatowych (Szkoła Podstawowa im. Ojca Św. Jana Pawła II w Mietkowie)
  • 15.00KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA i Spotkanie ze wspólnotą w UJOWIEkościół pw. Św. Jakuba
  • 15.40DZIESIĄTEK RÓŻAŃCA i Spotkanie z Radami Kościelnymi i członkami Żywego Różańca z WAWRZEŃCZYC i MIETKOWA – kościół parafialny pw. Św. Wawrzyńca w Wawrzeńczycach
  • 16.20DZIESIĄTEK RÓŻAŃCA i Spotkanie ze wspólnotą w STRÓŻYkościół pw. Św. Jana Chrzciciela
  • 18.00EUCHARYSTIA z udzieleniem sakramentu bierzmowania (15 osób) – kościół parafialny pw. Św. Wawrzyńca w Wawrzeńczycach
  1. Zebranie członków Rad Kościelnych z wszystkich miejscowości dzisiaj o godz. 17.00 w kościele parafialnym.
  2. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej.
  3. Pielgrzymka Żywego Różańca Archidiecezji Wrocławskiej do Barda Śląskiego w najbliższą sobotę – 30 września – wyjazd z każdej wioski rano – zbiórka o godz. 8.30. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę proszę o podanie jeszcze numeru PESEL do ubezpieczenia do środy włącznie.
  4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11.15 w Wawrzeńczycach zostaną poświęcone i wręczone różańce dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.
  5. W zeszłą niedzielę na wrocławskie Katolickie Radio Rodzina zebrano 542zł.
  6. Zostało zamontowane i podłączone ogrzewanie kościoła parafialnego. Możliwe to było dzięki wielkiemu zaangażowaniu i ofiarnej pracy Panom z naszej Parafii, którym serdecznie dziękuję za poświęcony czas i wielką pracę jaką wykonali w minionym tygodniu. Dziękuję także za ofiary składane na ten cel. Zebrano dotąd ok. 7000zł na pierwszą ratę, którą mamy zapłacić w październiku w wysokości 12 000zł.
  7. Jest książka intencji na 2018rok. Osoby, które pobrały kartki z zarezerwowanym terminem – proszę do przyszłej niedzieli o przyniesienie z wypisaną treścią intencji.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o wierności małżeńskiej, o tym, że pijaństwo jest ukrytą forma satanizmu i jak się robi jezioro? – pod Bełchatowem powstaje najgłębsze jezioro w Polsce.
  9. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Bogdana Jaroszczuka i Pana Sebastiana Jaroszczuka.
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Ireneusza Pawelca i Pani Wandy Król.