25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.09.2020

1. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnego Radia Rodzina.
  2. Msze święte w tygodniu:
  • w poniedziałek, wtorek i środę – Msze święte w Kaplicy Sióstr
  • w czwartek i piątek – Msze święte w Wawrzeńczycach o godz. 18.00
  • w sobotę – Msza święte w Wawrzeńczycach o godz. 9.00
  1. W dni powszednie pół godziny przed Mszą świętą wspólna modlitwa różańcowa.
  2. Spotkanie dla młodzieży przed bierzmowaniem w czwartek po Mszy świętej, a następnie spowiedź. Będzie pomagał Ks. Rafał z Kostomłotów – jeśli ktoś potrzebuje skorzystać – zapraszam.
  3. Biskup Jacek Kiciński udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę, 27 września o godz. 12.30. W związku z tym Msza święta w Ujowie o godz. 11.00.
  4. Zapraszam na spotkanie młodzieży w pierwszy piątek października, które mam nadzieję, rozpocznie cykliczne (comiesięczne) spotkania formacyjne przy parafii. Zapraszam zarówno tych, którzy mają katechezę w szkole jak i tych, którzy takiej katechezy szkolnej nie mają.
  5. Dekanalne Nauki Przedmałżeńskie rozpoczną się w niedzielę – 27 września – w parafii w Kątach Wrocławskich. Nauki odbywać się będą w piątki i w niedziele o godz. 19.00 w salce katechetycznej. Z uwagi na pandemię, chęć udziału w naukach należy zgłosić wcześniej do 24 września pod numerem telefonu: 713166673 (Ks. Proboszcz Parafii Kąty Wrocławskie).
  6. Kolejna edycja kursu przygotowująca dorosłych do bierzmowania rozpoczyna się 27 września w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej. Zapisy przez formularz na stronie internetowej.
  7. W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. odbywa się obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Jest on prowadzony przede wszystkim za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej spisrolny.gov.pl. Można spisać się dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub udać się do Urzędu Gminy, gdzie pracownik biura spisowego pomoże wypełnić formularz na przygotowanym stanowisku komputerowym. W Urzędzie Statystycznym we Wrocławiu odpowiedzialna za spis jest Alicja Pietrusiewicz (e-mail: a.pietrusiewicz@stat.gov.pl, tel. 693 999 830)
  8. Dziękuję Panom, którzy w minionym tygodniu dokonali konserwacji drzwi wejściowych do kościoła parafialnego.
  9. Zapraszam na Pielgrzymkę na Górę św. Anny i Sanktuarium Św. Jacka w Kamieniu Śląskim – 6 października (wtorek). Koszt – 90 zł (przy minimum 30 osobach) lub 80 zł (przy minimum 40 osobach)
  10. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • W tym tygodniu – Młodzież przystępująca do bierzmowania wraz z Rodzicami.
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Andrzeja Synówki i Pani Janina Stryjska