24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.09.2017

1. Msze święte w tym tygodniu w Wawrzeńczycach tylko w sobotę o godz. 9.00.
  2. Przygotowujemy się do wizytacji kanonicznej, którą przeprowadzi Biskup Jacek Kiciński dnia 5 października (czwartek). Zebranie członków Rad Kościelnych z wszystkich miejscowości w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w kościele parafialnym.
  3. Dzisiaj w Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach świętych przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na nasze wrocławskie Katolickie Radio Rodzina.
  4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” m.in.:
    • O projekcie obywatelskim „Zatrzymaj aborcję” w sprawie likwidacji prawa, które pozwala zabijać nienarodzone dzieci, gdy są chore (dołączony jest formularz do złożenia podpisu)
    • O najnowszym wywiadzie książkowym z papieżem Franciszkiem
    • O huraganach, które pojawiają się coraz częściej
  5. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Albina Grocha i Przemysława Słabego.
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Zbigniewa Załaszczyka i Edwarda Pyżyka

KOMUNIKAT DO DUCHOWIEŃSTWA I WIERNYCH ARCHIDIECEZJI WROCŁAWSKIEJ

Ojciec Święty Jan Paweł II w Liście Apostolskim Tertio millennio adveniente pisał między innymi, że: Jubileusze w życiu indywidualnych osób zwykle łączą się z datą urodzenia, ale obchodzone są także rocznice Chrztu, Bierzmowania, pierwszej Komunii świętej, Święceń kapłańskich, czy też biskupich, zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Niektóre z tych rocznic obchodzi się także na sposób świecki, ale chrześcijanie nadają im zawsze charakter religijny. W znaczeniu chrześcijańskim bowiem, każdy Jubileusz stanowi szczególny rok łaski, którą dana osoba otrzymała poprzez jeden z wymienionych Sakramentów (n. 15).

Rok 2017 stanowi taki właśnie jubileuszowy czas dla naszego Księdza Arcybiskupa Seniora Mariana Gołębiewskiego. W dniu 24 czerwca br. minęło bowiem 55 lat od chwili przyjęcia przez Niego święceń kapłańskich, natomiast w 22 września przypada 80. rocznica Jego urodzin.

Najdostojniejszy Jubilat postanowił te dwie wielkie rocznice obchodzić razem, dziękując za  nie Najlepszemu Ojcu Niebieskiemu uroczystą Mszą Świętą sprawowaną w sobotę 23 września 2017 roku, o godz. 18.30, w Archikatedrze Wrocławskiej.

Dzieląc się z Wami, Drodzy Bracia i Siostry, tą radosną wiadomością, polecam Najdostojniejszego Jubilata przede wszystkim Waszym modlitwom. Niech będzie ona wielkim dziękczynieniem Bogu za to wszystko, czego dokonał poprzez Osobę Księdza Arcybiskupa dla dobra Kościoła w naszej Archidiecezji i w naszej Ojczyźnie.

Wszystkich: Duchowieństwo Diecezjalne i Zakonne, Siostry Zakonne, a szczególnie Was – Drodzy Mieszkańcy Wrocławia, jak najserdeczniej zapraszam do Katedry Wrocławskiej, gdzie razem otoczymy naszego Jubilata i wspólnie z Nim zaśpiewamy uroczyste „Te Deum laudamus – Ciebie Boga wysławiamy”.

Z błogosławieństwem pasterskim.

+ Józef Kupny