23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.09.2018

1. Dzisiaj DOŻYNKI PARAFIALNE podczas Mszy świętych o 9.45 w Stróży, o 11.15 w Wawrzeńczycach i o 11.15 w Ujowie, gdzie przewodniczyć będzie ks. Rafał Kupczak z Kostomłotów – ze względu na to iż o 12.30 w Wichrowie będę przewodniczył Mszy świętej odpustowej.
  2. Msze święte w tygodniu w Wawrzeńczycach od wtorku do soboty o godz. 18.00 (wyjątkowo w sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 9.00.)
  3. Rodziców dzieci klas trzecich szkoły podstawowej zapraszam 11 września (wtorek) na Mszę świętą wieczorną, a po niej spotkanie organizacyjne przed I Komunią świętą.
  4. W środę po Mszy świętej zapraszam młodzież klas III gimnazjum klas I szkół ponadpodstawowych przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Natomiast w piątek – zapraszam wraz z rodzicami młodzież klas VII i VIII, która rozpocznie dwuletni czas przygotowania do bierzmowania.
  5. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE w czwartek po Mszy świętej wieczornej. Zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie i o nawrócenie grzeszników. Po różańcu procesja fatimska. Z tej racji wyjątkowo nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  6. W piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotęwspomnienie NMP Bolesnej.
  7. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Rokitna proszę o wpłacanie 60 zł. Planowany wyjazd o godz. 5.00.
  8. W przyszłą niedzielę – Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach świętych przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na nasze wrocławskie Katolickie Radio Rodzina.
  9. Zapraszam na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 15-22 lutego. Spotkanie organizacyjne – 20 września (przyszły czwartek) po Mszy świętej. Szczegółowe informacje na ulotkach oraz na stronie internetowej.
  10. Dekanalne Nauki Przedmałżeńskie będą odbywały się w kościele Św. Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich w kolejne piątki i niedziele o godz. 19.15. Rozpoczęcie nauk w piątek (21 września), zakończenie w niedzielę (14 października). Zapisy dla chętnych na pierwszym spotkaniu. Następny cykl nauk zaplanowany został na marzec 2019r.
  11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  12. Można zaopatrzyć się w kalendarze katolickie – cena 10zł.
  13. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodziny Pani Magdaleny Lichwa i Pani Malwiny Superson
  • w przyszłym tygodniu – Pani Józefa Furgał i Rodzina Pana Andrzej Krupy