23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.09.2021

1. Dzisiaj Dożynki Parafialne: Msze święte w tym dniu: 8.00 Wawrzeńczyce, oraz Msze święte dożynkowe: 9.45 Ujów, 11.15 Wawrzeńczyce oraz 12.30 Stróża.
  2. Msze święte w tygodniu:
  • od poniedziałku do piątku – w Wawrzeńczycach o godz. 18.00.
  • W środę, 8 września – święto Narodzenia NMP – MB Siewnej – Msze święte z błogosławieństwem ziarna siewnego 16.00 – Ujów / 17.00 Stróża / 18.15 Wawrzeńczyce
  • w sobotę – Msza święta o godz. 9.00.
  1. W czwartek w kościele parafialnym adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, Msza św. o godz. 18.00.
  2. Rodziców dzieci klas trzecich szkoły podstawowej zapraszam 7 września (wtorek) na Mszę świętą wieczorną, a po niej spotkanie organizacyjne przed I Komunią świętą.
  3. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania w piątek po Mszy świętej.
  4. Zapraszam do udziału w pielgrzymkach:
  • Pielgrzymka Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę w piątek 17 września. Wyjazd na pielgrzymkę o godz. 8.00. Program: Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Gidlach – przejazd na Jasną Górę: 16.45 – Droga Krzyżowa na Wałach, 18.30 Msza święta w Bazylice, 20.15 Modlitwa różańcowa w Bazylice, 21.00 – Apel Jasnogórski, wyjazd z Częstochowy. Koszt 70 złotych.
  • XXXVII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w sobotę 25 września. Wyjazd na pielgrzymkę o godz. 8.00. Pobyt na Jasnej Górze –  30 Msza święta w Kaplicy Cudownego Obrazu, po Mszy św. wyjazd z Częstochowy. Koszt 60 złotych.
  1. Dzisiaj w Polsce przeżywamy DZIEŃ SOLIDARNOŚCI z AFGAŃCZYKAMI – prosimy Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków. Przeprowadzana dzisiaj w Polsce kwesta na rzecz pomocy Afgańczykom odbędzie się w naszej Parafii wyjątkowo w przyszłą niedzielę. Zebrane po Mszy świętej do puszek fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin.
  2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (6zł), Mały Gość Niedzielny (5zł) oraz specjalny numer Gościa Niedzielnego PRYMAS i RÓŻA – poświęcony nowym błogosławionym: Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Róży Czackiej.
  3. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • W tym tygodniu – Rodzina Pani Patrycji Polańskiej i Pani Iwona Górecka
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pani Gabrieli Rajca i Pana Mariusza Kukuły

OGŁOSZENIE: Starosta Powiatu Wrocławskiego i Wójt Gminy Mietków zapraszają dzisiaj na „Białą Niedzielę” przed budynkiem Urzędu Gminy w Mietkowie. To możliwość do skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych.