23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09.2023

1. Msze święte w tygodniu:
  • od poniedziałku do środy – Msza święta o godz. 18.00 w WAWRZEŃCZYCACH
  • w środę, 13 września, po Mszy świętej różaniec i procesja fatimska.
  • w czwartek – ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO – Msze święte: 16.00 UJÓW, 17.00 STRÓŻA, 18.15 WAWRZEŃCZYCE
  • w piątek – wspomnienie NMP Bolesnej – MSZY ŚWIĘTEJ NIE BĘDZIE – PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ
  • w sobotę: Msza święta w STRÓŻY o godz. 16.00 – NIE BĘDZIE MSZY ŚW. w WAWRZEŃCZYCACH.
  1. Pielgrzymka Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę w piątek 15 września. Wyjazd na pielgrzymkę o godz. 12.00. Program: 16.45 – Droga Krzyżowa na Wałach, 18.30 Msza święta w Bazylice, 20.15 Modlitwa różańcowa w Bazylice, 21.00 – Apel Jasnogórski, wyjazd z Częstochowy o 22.00. Koszt 70 złotych.
  2. Wkrótce będzie pierwsze spotkanie wszystkich, którzy chcą aktywnie włączyć się w dzieło Synodu Archidiecezji Wrocławskiej. Można jeszcze dołączyć do grupy synodalnej w naszej Parafii.
  3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  4. Dzisiaj w Markowej odbywa się Beatyfikacja Rodziny Ulmów. Z ich historią można zapoznać się poprzez książeczki dostępne w naszej parafii. Cena 10 zł.
  5. Sołtys wraz z mieszkańcami wsi Stróża serdecznie zaprasza na Piknik Charytatywny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 17 września, od godziny 12.00 na placu przy Sali Wiejskiej w Stróży. Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie Leny Jaroszczuk chorującej na nowotwór.
  6. Dekanalne Nauki Przedmałżeńskie rozpoczną się w piątek – 29 września – w parafii w Kątach Wrocławskich. Nauki odbywać się będą w piątki i w niedziele o godz. 19.00 w salce parafialnej. Nauki potrwają do 27 października. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
  7. Diecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców ZAPRASZA na DZIEŃ SKUPIENIA dla NAUCZYCIELI „Na dobry początek” – NIEDZIELA – 17 września – Kościół św. Franciszka z Asyżu (ul. Borowska) – PROGRAM: 15.30 adoracja, 16.00 MSZA ŚW., 17.00 Konferencja i Agapa.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Sebastiana Kościelniaka i Rodzina Pana Wojciecha Smereki
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Andrzeja Knapka i Rodzina Pana Tomasza Kawki