23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09.2017

1. Dzisiaj DOŻYNKI PARAFIALNE podczas Mszy świętych o 9.45, 11.15 i 12.30.
  2. Msze święte w tygodniu w Wawrzeńczycach od wtorku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 9.00.
  3. Przygotowujemy się do wizytacji kanonicznej, którą przeprowadzi Biskup Jacek Kiciński dnia 5 października (czwartek). Rodziców młodzieży, która przystąpi do bierzmowania zapraszam na spotkanie w poniedziałek (11 września) po wieczornej Mszy świętej.
  4. Rodziców klas trzecich szkoły podstawowej zapraszam 12 września (przyszły wtorek) na Mszę świętą wieczorną, a po niej spotkanie organizacyjne przed I Komunią świętą.
  5. W środę, 13 września po Mszy świętej o 18.00 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę w intencji pokoju na świecie i o nawrócenie grzeszników.
  6. W czwartek, 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – jak w każdy czwartek w tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 30 zakończona modlitwą brewiarzową – Nieszporami, następnie o godz. 18.00 Msza święta.
  7. Zapraszam do udziału w Pielgrzymce na Jasną Górę na nocne czuwanie 15-16 września (piątek / sobota). Wyjazd na pielgrzymkę w piątek (15 IX) o godz. 16.00. Program: 21.00 – Apel Jasnogórski, potem udział indywidualny w czuwaniu, o północy Msza św. Ok. 2.00 wyjazd z Częstochowy. Koszt 50 złotych.
  8. Zapraszam również na Pielgrzymkę Żywego Różańca Archidiecezji Wrocławskiej do Barda Śląskiego w sobotę – 30 września – wyjazd z Wawrzeńczyc 8.30, powrót do domu ok. 16.00, koszt – 25 zł. Wyjazd organizowany wspólnie z Parafią Kostomłoty. Zapraszam nie tylko członków Żywego Różańca
  9. W przyszłą niedzielę – Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach świętych przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na nasze wrocławskie Katolickie Radio Rodzina.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  11. Dziękuję mieszkańcom Mietkowa za ofiarę w wysokości 1000 złotych na siedziska na ławki i sejf do zakrystii. Dziękuję również za ofiary wpłacane na panele grzewcze do ławek, które planujemy montować w drugiej połowie września.
  12. Zapraszam do skorzystania bezpłatnego szkolenia, kursu komputerowego pt. ,,Komputer na wsi – rozwój kompetencji informatycznych mieszkańców Dolnego Śląska”. Kurs jest całkowicie bezpłatny, będzie odbywał się w GOK-u w Kostomłotach w godzinach popołudniowych. Kurs adresowany jest do osób w wieku 18-65 lat z wykształceniem maksymalnie średnim. Planowane rozpoczęcie kursu to wrzesień. Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych lub w kancelarii. Zostały jeszcze tylko 4 miejsca.
  13. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Cypriana Grada i Rodzina Pana Janusza Komanieckiego.
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Albina Grocha i Przemysława Słabego.