22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.09.2017

1. Dzisiaj Gminne Dożynki – dziękczynienie za plony: Msze święte dzisiaj: 8.00 Wawrzeńczyce, 9.45 Stróża, 11.15. Ujów oraz 14.30 Mietków (stadion) – dziękczynna za plony. W przyszłą niedzielę DOŻYNKI PARAFIALNE podczas Mszy świętych o 9.45, 11.15 i 12.30.
  2. Msze święte w tygodniu w Wawrzeńczycach od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę – w Kaplicy Sióstr.
  3. Msza święta w intencji dzieci i młodzieży oraz nauczycieli z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego wraz ze specjalnym błogosławieństwem i poświęceniem przyborów szkolnych w poniedziałek, 4 września, o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi od godz. 17.15.
  4. W czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 zakończona modlitwą brewiarzową – Nieszporami, następnie o godz. 18.00 Msza święta.
  5. W piątek, 8 września – święto Narodzenia NMP – MB Siewnej – po Mszy św. wieczornej błogosławieństwo ziarna siewnego. 6 czerwca br. w „polskiej Fatimie” – Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach – biskupi polscy odnowili Akt poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi, który jest nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi i nawiązywał do zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał Pius XII w 1942 r. Modlitwa poświęcenia ponowiona będzie w każdej parafii 8 września br.
  6. W sobotę, 9 września odbędzie się na Górze Ślęża – Spotkanie Młodych „W górę serca”. Program spotkania: 12:00 – Anioł Pański, 12:30 – msza święta, 14:00 – poczęstunek, 14:30 – konferencja, 15:00 – koronka do Miłosierdzia Bożego, 15:15 – koncert zespołu Fragua 16:30 – zakończenie wydarzenia. Ludzi młodych – od gimnazjum po studia – serdecznie zachęcam do udziału.
  7. Zapraszam do udziału w Pielgrzymce na Jasną Górę na nocne czuwanie 15-16 września (piątek / sobota). Wyjazd na pielgrzymkę w piątek (15 IX) ok. 16.00. Program: 21.00 – Apel Jasnogórski, potem udział indywidualny w czuwaniu, o północy Msza św. Ok. 2.00 wyjazd z Częstochowy. Koszt 50 złotych.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny Mały Gość Niedzielny.
  9. W zeszłą niedzielę zebrano do puszek 2910 złotych na wsparcie dla poszkodowanych w wyniku sierpniowych nawałnic.
  10. Przygotowujemy się do wizytacji kanonicznej, którą przeprowadzi Biskup Jacek Kiciński dnia 5 października (czwartek). Młodzież, która przystąpi wtedy do bierzmowania – pierwsze klasy ponadgimnazjalne zapraszam na spotkanie w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej (na rozpoczęcie roku szkolnego).
  11. Rodziców klas trzecich szkoły podstawowej zapraszam 12 września (przyszły wtorek) na Mszę świętą wieczorną, a po niej spotkanie organizacyjne przed I Komunią świętą.
  12. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Tadeusza Ormana i Rodzina Pana Jacka Ormana.
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Cypriana Grada i Rodzina Pana Janusza Komanieckiego.

Zapowiedzi przedślubne:

Damian Łukasz ROKICKI, kawaler, zam. Wawrzeńczyce – Renata Wioleta KASPRZYK, panna, zam. Świdnica – zapowiedź 3