22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.08.2021

1. Msze święte w tygodniu:
  • od poniedziałku do piątku – w Wawrzeńczycach o godz. 18.00.
  • w sobotę – Msza święta o godz. 9.00.
  1. W czwartek (pierwszy czwartek miesiąca) w kościele parafialnym adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy świętej zbiórka ministrantów.
  2. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00, następnie Msza o godz. 18.00. Odwiedziny chorych na indywidualne zgłoszenie.
  3. Duchowe rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego wraz ze specjalnym błogosławieństwem i poświęceniem przyborów szkolnych w piątek, 3 września (1 piątek miesiąca), o godz. 18.00. Zachęcam aby rozpocząć nowy rok szkolny przez przystąpienie do spowiedzi, przyjęcie Komunii świętej oraz specjalnego błogosławieństwa.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 8.30 różaniec, o godz. 9.00 Msza święta. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  5. W przyszłą niedzielę, 5 września, Dożynki Parafialne – dziękczynienie za plony: Msze święte w tym dniu: 8.00 Wawrzeńczyce, oraz Msze święte dożynkowe: 9.45 Ujów, 11.15 Wawrzeńczyce oraz 12.30 Stróża.
  6. Ojciec Marian Szatkowski ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich bardzo dziękuję za wspólną modlitwy, spotkanie, życzliwość oraz ofiary złożone na cele misyjne, które z całej Parafii były w wysokości 4 934 złote i 25 groszy.
  7. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • W tym tygodniu – Rodzina Pana Andrzeja Kordiaka i Pani Ewa Włodzińska
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pani Patrycji Polańskiej i Pani Iwona Górecka

Zapowiedzi przedślubne:

Mateusz Radwan, kawaler, zam. Stróża i Marcela Wojnarska, panna, zam. Wrocław – zapowiedź 3 – o znanych przeszkodach proszę powiadomić Urząd Parafialny.

OGŁOSZENIE:

Starosta Powiatu Wrocławskiego i Wójt Gminy Mietków zapraszają na „Białą Niedzielę” – 5 września 2021 r. przed budynkiem Urzędu Gminy w Mietkowie. To możliwość do skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych takich, jak: badanie EKG, ocena ukrwienia kończyn dolnych, porady dietetyka, profilaktyka HPV, spirometria, analiza składu ciała, lipidogram, diagnostyka osteoporozy (osteobus) oraz diagnostyka dermatologii (dermatobus).

W trakcie trwania wydarzenie w godzinach od 11:00 do 15:00 będzie możliwość  zaszczepić się przeciw COVID-19 szczepionką Jonson § Jonson.

Ponadto będzie można skorzystać z nieodpłatnej porady prawnej, pomocy psychologicznej oraz wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Komenda Miejska Policji przygotuje stanowisko do znakowania rowerów.

W budynku Urzędu Gminy będzie czynny punkt spisowy w związku z Narodowym Spisem Powszechnym