22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.08.2022

1. Dzisiaj przeżywamy Dożynki Parafialne – dziękczynienie za plony: Msze święte: 8.00 WAWRZEŃCZYCE, 9.45 STRÓŻA – DOŻYNKOWA, 11.30. WAWRZEŃCZYCE – DOŻYNKOWA dla wiosek Wawrzeńczyce, Stróża i Ujów. NIE MA MSZY ŚWIĘTEJ O 12.30.
  2. Msze święte w tygodniu:
  • W poniedziałek i wtorek – Msza święta w Kaplicy Sióstr
  • od środy do piątku – Msza święta o godz. 18.00
  • w sobotę – Msza święta o godz. 9.00.
  1. W przyszłą niedzielę Msze święte według stałego porządku.
  2. W czwartek (pierwszy czwartek miesiąca) w kościele parafialnym adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy świętej zbiórka ministrantów.
  3. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00, następnie Msza o godz. 18.00. Odwiedziny chorych na indywidualne zgłoszenie.
  4. Duchowe rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego wraz ze specjalnym błogosławieństwem i poświęceniem przyborów szkolnych w piątek, 3 września (1 piątek miesiąca), o godz. 18.00. Zachęcam aby rozpocząć nowy rok szkolny przez przystąpienie do spowiedzi, przyjęcie Komunii świętej oraz specjalnego błogosławieństwa.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 8.30 różaniec, o godz. 9.00 Msza święta. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  6. W minionym tygodniu, w kościele w Stróży, zamontowane zostały w czterech oknach witraże, które przedstawiają: Św. Zachariasza, Św. Elżbietę (rodziców Św. Jana Chrzciciela) oraz Chrzest Pana Jezusa i Św. Izydora (patrona rolników). Witraże w całości ufundowane przez ofiarodawców spośród mieszkańców Stróży. W trakcie przygotowania jest kolejny witraż Św. Jana Nepomucena (w 1/3 już sfinansowany). Serdecznie dziękuję wszystkim, dzięki którym można było zrealizować to dzieło.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są także kalendarze ścienne Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.
  8. Zbliża się wyjazd na pielgrzymkę do Lourdes oraz do innych miejsc w południowej Francji od 10 do 19 września. Do końca miesiąca wpłacamy drugą ratę. Jeśli byłby ktoś chętny – jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Artura Kozaka i Pani Bożena Kozak.
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Krzysztofa Rafalskiego i Rodzina Pani Joanny Michalickiej.